کد خبر: ۵۱۶۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

مراسم رونمایی از کتاب «گویای فتنه تغلب» در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

به گزارش شفاف، مراسم رونمایی از کتاب گویای فتنه تغلب با حضور علی بخشی زاده معاون صدا، شاملو مدیر ایران صدا، قندهاری مدیر عامل انتشارات انقلاب اسلامی، مسولان حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای و جمعی از مدیران در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

شاملو مدیر شبکه ایران صدا گفت: دوستداران حوزه کتاب حتما مطالعه کتاب کاغذی را در اولویت شان قرار می‌دهند، اما سبک زندگی جدید آن‌ها را به سمت دیگری سوق داده است اگر در این مقطع حرف‌های خوبی داشته باشیم، اما نتوانیم در قالب محتوا‌های جدید عرضه کنیم نمی‌توانیم آن را به نمایش بگذاریم، با همراهی انتشارات انقلاب اسلامی و موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی تصمیم گرفتیم این کتاب را ضبط کنیم.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم این کتاب را به دایره عمومی تری برسانیم موفق خواهیم بود، این اثر واقعاً درخور و با هنرمندی تهیه شده است و با اینکه ۱۵ ساعت است خسته کننده نیز در این شرایط دارند می‌توانند بسیاری از ناگفته‌ها بسیاری از ناگفته‌های شنیده نشده را بشنوند.

مصطفی غفاری نویسنده کتاب گفت: این کتاب را در نهایت امانت داری نوشتم. یکی از مهم‌ترین آن‌ها قدردانی از رادیو است. برای تهیه این اثر به شکل گویا، اعتبار مطالب کتاب کاملا سنجیده و قابل استناد بود.

وی ادامه داد: به هیچ وجه آسیب اخلاقی به وجود نیامد و در حدی که برای یک مجموعه فرهنگی مقدور از تلاش کردیم حق مطلب ادا شود.

وی بیان کرد: پس از یک دهه از این رویداد شاید برخی از لحظات در غبار فراموشی رفته شد، اما با فاصله گرفتن از فضای فتنه و غبارآلود بودن این فضا می‌توان قضاوت دقیق داشت. خوشحالم که این اثر را به این شکل شده است و با صدای هنرمندان رادیو با هنر آمیخته شد و ارزشمند شد.

قندهاری مدیر عامل انتشارات انقلاب اسلامی گفت: حسن تصادفی که امروز همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) رخ داد، علی‌رغم اینکه ما با مثال محاسبه منطقی ظاهری می‌شد به دلیل وفات حضرت زهرا (س) پی برد و به هر حال غبار تحریف در وفات این حضرت شکل گرفت. اصل این تحریف در فتنه ۸۸ هم رخ داد.

وی ادامه داد: جریان این فکر نیاز دارد، از دیدگاه مختلف در دسترس جامعه قرار بگیرد و نیاز هست به آن توجه شود. عزیزانی که در این کتاب مصاحبه شان منتشر شد و یا مقاله نوشتن این کتاب به بیش از ۴۰۰ صفحه دارد و به چاپ پانزدهم رسیده و در حالی که کتاب گویا می‌شود مخاطبان بیشتری خواهد داشت.

ملکی معاون فرهنگی موسسه پروهشی فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: این کتاب را چندی پیش مطالعه کردم، این اثر از همه آثاری که در مربوط به فتنه بود بهتر و شنیده‌تر است. روایت آن جذاب و شنیدنی است که در رسانه ملی گفته نشده است. این اثر جاده خدایی که برای کتاب فراهم شده است. تشکر می‌کنم از همه همکارانی که صداییشان سبب شده این اثر را در فضای رسانه‌ای دیده شود و جدی گرفته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: