کد خبر: ۵۱۶۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

رسانه ملی به مناسبت سالگرد شهادت سردار دل‌ها، برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تهیه و تولید برنامه‌های متنوع در دستور کار دارد.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما و رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی درباره برنامه‌های رسانه ملی در سالگرد شهادت آن شهید سرافراز گفت: با توجه به ویژگی‌های شخصیتی، جایگاه و طراز حاج قاسم سلیمانی برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت ایشان در تعامل با دیگر نهاد‌ها برنامه ریزی منسجمی صورت گرفته و برنامه‌های درخوری نیز تهیه و تولید شده است.

معاون سیما درباره اهمیت تشکیل ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: کشور‌هایی که قهرمانی هم ندارند از نداشته‌های خود اسطوره می‌سازند؛ در حالی که با وجود چنین اسطوره‌هایی در کشور و باتوجه به ویژگی‌های شخصیتی حاج قاسم، باید تلاش کرد از منش، سلوک و طرز فکر این قهرمان ملی الهام گرفته و رفتار سیاسی، اجتماعی، فردی و مدیریتی او به عنوان الگو در جامعه ساری و جاری گردد.

رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی افزود: با دستور رئیس رسانه ملی در چند ماه گذشته ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی با هدف هماهنگی و هم افزایی بین بخشی و فرابخشی فعالیت خود را در سه سطح آغاز کرده است. در سطح نخست، شورای سیاست گذاریِ ستاد، متشکل از نمایندگان قوای سه گانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مکتب شهید سلیمانی و دیگر نهاد‌های مرتبط تشکیل و پیرامون مباحث و سیاست‌های کلی ستاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در سطح دوّم و با حضور نمایندگان معاونت‌های محتوایی رسانه ملی، هماهنگی‌های رسانه‌ای انجام گرفت و در نهایت در سطح سوم و با حضور شبکه‌های سیما سیاست‌های مدون شده پیگیری و برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آمد.

معاون سیما تصریح کرد: با توجه به فراگیری طیف‌های مختلف مخاطبان رسانه ملی و در نظرداشتن گرایش‌های مختلف فرهنگی و سیاسی و از سوی دیگر به دلیل ویژگی‌های شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی و مقبولیت و محبوبیت وی در بین اقشار و سلایق مختلف، در امر برنامه‌سازی به کیفیت تولیدات و ساخت برنامه‌های فاخر و شاخص، اهتمام ویژه‌ای شد که بر بازنمایی و انعکاس ظرفیت‌های مردمی سردار دل‌ها پرداخته شود.

پخش بیش از ۵۰ مستند و ویژه برنامه از شبکه‌های سراسری سیما در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم

دکترشاه آبادی درخصوص اقدامات ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: شبکه‌های سیما، پخش ۲۰ قسمت کار کوتاه از اقوام مختلف و ۲۰ قسمت کار کوتاه از ملیت‌های گوناگون با موضوع ابراز احساسات به حاج قاسم تولید و پخش نماهنگ‌های فاخر جدید و همچنین کار‌های داستانی کوتاه را در دستور کار خود دارند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اختصاصی شبکه‌های سیما در ایام منتهی به نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم گفت: حدود ۳۱ قسمت مستند ویژه با عناوینی همچون «قصه از اینجا آغاز شد»، «قاسم»، «سردار صلح»، «مردی به نام مردم»، «حدیث بندگی»، «سردار سلیمانی؛ رفیق عزیز ما»، «قاسم هنوز با ماست» و «نقش آمریکا در ترور چهره‌های شاخص» تولید شده و آماده پخش است.

وی اظهار کرد: ۲۶ قسمت ویژه برنامه از ۸ شبکه سراسری تحت عناوینی همچون «روایت حبیب» با حضور چهره‌های شاخص و بین المللی مقاومت، «سردارکرار»، «راز»، نقش مهمان ...، ۳ نماهنگ ویژه، ۵ کار کوتاه داستانی و تولید ۲ «کمیک موشن» با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی به همت مرکز پویانمایی صبا تولید و آماده پخش از شبکه‌های سیما است.

گفت و گوی اختصاصی با مراجع عظام تقلید، علما، پزشکان، ورزشکاران و هنرمندان و دیگر گروه‌های مرجع، طراحی و اجرای پویش ویژه کودکان با عنوان «قهرمان من» در شبکه پویا، طرح پویش ایرانیان خارج از کشور در شبکه جهانی جام جم با موضوع مکتب شهید سلیمانی، از دیگر مواردی است که در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی از سوی ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم برای پخش، پیش بینی شده است.

رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی از انتخاب شعار «مرد میدان» در شبکه‌های مختلف سراسری و استانی و شبکه‌های رادیویی و همچنین طراحی پویش «مرد میدان» در معاونت فضای مجازی سازمان خبر داد و گفت: در این پویش تلاش شده ابراز عشق و ارادت مردم به حاج قاسم در قالب فراخوان ارسال پیامک، عکس و فیلم برای پخش از شبکه‌های پرمخاطب سیما تجلی یابد.

۲۹۶ ویژه برنامه سالگرد شهادت و برگزاری دو جشنواره در معاونت صدا

رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم همچنین درباره اقدامات سایر معاونت‌های رسانه ملی گفت: شبکه رادیویی «مقاومت» از اول دی ماه با موضوع سالگرد شهادت حاج قاسم آغاز به کار کرده و قرار است، دیگر شبکه‌های رادیویی در مجموع با ۵۷۹ برنامه، ۱۰۷ عنوان و به مدت ۲۵۱ ساعت به موضوع سالگرد شهادت سردار سلیمانی بپردازند که از این تعداد، ۲۹۶ برنامه، به صورت ویژه به مناسبت شهادت سردار دل‌ها خواهد پرداخت.

وی به برگزاری دو جشنواره به همت معاونت صدا نیز اشاره و تصریح کرد: نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو با عنوان «نشان سلیمانی» به منظور گرامیداشت یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رادیو نمایش برگزار و آثار تولیدی در دو بخش حرفه‌ای و مردمی مورد داوری قرار گرفت و برگزیدگان در روز‌های آتی معرفی خواهند شد. همچنین جشنواره ملی نویسندگی «مرد میدان» - یادواره سرداردل‌ها - ۱۳ دی‌ماه مصادف با سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در بخش‌های خاطره، دلنوشته، شعر و داستانک از سوی رادیو فرهنگ با همکاری مجموعه کتابشهر ایران برگزار می‌شود.

تولید بیش از ۲ هزار اثر در نخستین یادواره تولیدات رسانه‌ای مراکز استان‌ها

دکتر شاه آبادی از تولید بیش از دو هزار اثر به همت مراکز صداوسیمای استان‌ها برای حضور در نخستین یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در بخش‌های فضای مجازی، صدا، سیما، خبر، پژوهش و موسیقی و سرود خبر داد و افزود: شبکه‌های استانی ١٠٠ عنوان اثر مرتبط با سالگرد حاج قاسم سلیمانی شامل ۳۰ عنوان مستند، ۸ عنوان پویانمایی، یک فیلم داستانی بلند، ٣ عنوان فیلم کوتاه و ۱۴ عنوان نماهنگ، ۲۰ موشن گرافیک و ١٠ عنوان میان برنامه را برای پخش از شبکه‌های ملی و استانی آماده کرده است.

بالغ بر یک هزار و ۲۷۷ دقیقه برنامه و گزارش خبری در شبکه خبر

دکتر شاه آبادی درباره پوشش برنامه‌های معاونت سیاسی نیز گفت: در این معاونت رویداد‌ها و وقایع مرتبط با سالگرد شهادت و بازخوانی وقایع سال گذشته پیرامون شهادت سردار دل‌ها پوشش حداکثری خواهد داشت. شبکه خبر یک هزار و ۲۷۷ دقیقه برنامه در قالب خبر، تفسیر، گزارش، گفت‌وگو، مستند گزارش، ترکیبی، مستند، ویدئو کلیپ، فتوکلیپ، نماهنگ و وله را ویژه ایام سالگرد شهادت سردارشهید حاج قاسم سلیمانی اختصاص داده است.

معاون سیما ادامه داد: خبرگزاری صداوسیما، باشگاه خبرنگاران و خبر رادیو بیش از دویست گزارش و خبر و اداره کل اخبار خارجی نیز با انعکاس گزارش از کشور‌های مختلف در خصوص خدمات شهید و محکومیت ترور تولید کرده است. وی تولید ۶۴ برنامه به همت اداره کل برنامه‌های سیاسی مرتبط با سالگرد شهادت را از دیگر برنامه‌های این معاونت برشمرد.

دانشگاه صداوسیما متولی همایش «رسانه و مکتب سلیمانی»

رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی همچنین از برگزاری نخستین همایش «رسانه و مکتب سلیمانی» از سوی دانشگاه صداوسیما خبر داد و گفت: این همایش علمی با حضور شخصیت‌های علمی کشور در عرصه رسانه دیپلماسی عمومی و جنگ نرم ۱۴ و ۱۵ دی ماه در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: نظر به اهمیت برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس و هم رزمانشان، بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌های فرهنگی و مردمی، رسانه ملی را در هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این مراسم یاری می‌کنند به طوری که از تولیدات سازمان اوج، حوزه هنری، بسیج، بنیاد مکتب شهید سلیمانی و ... در این ایام استفاده خواهد شد.
انتهای یپام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: