کد خبر: ۵۱۶۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶

«حاجی‌دلیگانی» عضو هیئت رئیسه مجلس: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی‌انضباط‌ترین بودجه در طول این سال‌هاست.

 

به گزارش شفاف، عضو هیئت‌رئیسه مجلس در تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی، گفت:همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی‌انضباط‌ترین بودجه در طول این سال‌هاست.

حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس در تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی، گفت:همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی‌انضباط‌ترین بودجه در طول این سال‌هاست.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی بودجه‌ای مجلس، گفت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس از ساعت ۸ صبح و برای بررسی ابعاد مختلف لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ آغاز شد.


وی افزود: در این جلسه تعدادی از نمایندگان «محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، سید شمس‌الدین حسینی، حمیدرضا حاجی‌بابایی، عبدالرضا مصری، الیاس نادران» و همچنین علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نقطه نظرات خود را پیرامون لایحه بودجه مطرح کردند.


عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه در این جلسه ۵ نماینده در موافقت و ۵ نماینده در مخالفت با لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اظهارنظر کردند، ادامه داد: اکثریت مجلس با توجه به ثبت‌نامی که در سامانه مربوطه به عنوان مخالف و موافق لایحه بودجه ثبت‌نام کرده بودند، تعداد مخالفان لایحه بودجه بیشتر از تعداد موافقین بود.


حاجی‌دلیگانی با اشاره به اظهارات مخالفان و موافقان لایحه بودجه در جلسه غیرعلنی، بیان داشت: همه نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۰ نگرانی داشتند و معتقد بودند که لایحه‌ای که دولت داده سیاسی‌ترین، مخدوش‌ترین و بی‌انضباط‌ترین بودجه در طول سال‌هایی است که لایحه از سوی دولت به مجلس آمده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه حتی موافقین لایحه بودجه نیز به صورت مشروط موافق این لایحه هستند، گفت: شروط آن‌ها این است که یا دولت خودش اصلاحات لازم را انجام دهد تا آن‌ها موافق رأی بدهند یا اینکه نوع اصلاحاتی که مجلس می‌خواهد انجام دهد به نحوی در راستای اسناد بالا دستی از جمله سیاست‌های کلان کشور که یکی از آن‌ها بحث اصلاح ساختار بودجه، باشد و فرض آن‌ها این است که اگر اصلاح بودجه در این راستا باشد، شورای نگهبان هم به جهت اینکه مطابق اسناد بالا دستی است طبیعتا آن را رد نخواهد کرد.


عضو هیئت‌رئیسه مجلس، بیان داشت: بنابراین نظر موافقان این است که اگر قرار باشد به کلیات رأی داده شود براساس این ملاک خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: