کد خبر: ۵۱۶۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱

ملک سلمان بن عبدالعزیز پیام‌هایی را به پادشاه بحرین و امیر کویت در خصوص دعوت از آنها برای حضور در چهل و یکمین نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج فارس فرستاد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت النشره، در جریان دیدار نایف فلاح الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با شاهزاده سلمان بن حمد آل خلیفه، ولیعهد بحرینی در منامه، او دعوت‌نامه ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان از حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین را برای حضور در چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری که قرار است پنجم ژانویه برگزار شود، دریافت کرد.

همچنین نایف الحجرف دعوت‌نامه پادشاه عربستان را تقدیم نواف الاحمد الصباح، امیر کویت کرد.

الحجرف، امیر کویت را در جریان مقدمات کنونی نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج فارس قرار داد و از تلاش‌های کویت برای حفظ همبستگی شورای همکاری تشکر کرد.

در این دیدارها مسیر فعالیت شورا و دستاوردهای محقق شده ملت‌های کشورهای عضو به خصوص در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و تجاری بررسی شد.

در این رابطه خالد جارالله، معاون وزیر خارجه کویت به سایت العین الاخباریه امارات گفت: نسبت به نتایج مورد انتظار در نشست سران شورای همکاری خوشبین‌ هستیم.

او اضافه کرد: ما انتظار داریم اجلاس سران به تقویت و حمایت از تلاش‌های مشترک کشورهای عضو و همبستگی شورای همکاری کمک کند.

این مقام کویت تصریح کرد: ما به آینده مشترک این شورا به رهبری و درایت رهبران عضو به خصوص در سایه تاکید کویت بر دستیابی به نتایج مثمر ثمر برای حل اختلافات میان کشورهای عضو شورا امیدواریم.

انتظار می‌رود نشست آتی سران شاهد توافق اولیه برای حل اختلافاتی باشد که از ژوئن ۲۰۱۷ ادامه داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: