کد خبر: ۵۱۷۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

امام جمعه موقت تهران گفت: تحریم‌های بی‌سابقه که اوباما گفته بود در ۱۰۰ سال اخیر بی‌سابقه است را به مردم ایران پس از شکست فتنه ۸۸ تحمیل کرد.

احمد خاتمی: تحریم‌های بی‌سابقه را اوباما تحمیل کرد
به گزارش شفاف، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امشب در مراسم بزرگداشت یوم‌الله هشتم و نهم دی در مسجد امام رضا(ع) گلسار رشت با تسلیت و گرامیداشت ایام فاطمیه اظهار داشت: شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) بسیار غریبانه بود و امروز هم به‌خاطر ویروس کرونا شاهد برگزاری مجالس غریبانه هستیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امیدواریم به زودی واکسن کرونا در کشور تولید شود و این ویروس از بین رود خاطرنشان کرد: از تلاشگران حوزه بهداشت و درمان تشکر می‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم استان گیلان در مقابله با فتنه پیشگام بودند ابراز داشت: حضرت فاطمه(س) فدای ولایت شد و امروز شاهد تقارن ولایت‌مداری ملت ایران در یوم‌الله 9 دی هستیم.

بیشتر بخوانید
هجر حبیب| ناگفته‌‌هایی از وعده حاج قاسم برای نابودی داعش / فرماندهی که ‌به خنده‌های دشمن ‌روی خوش نشان نداد‌ + فیلم

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان: مدیران اجرایی از شخصیت «سردار شهید سلیمانی» برای خدمت به مردم الگو بگیرند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان: آینده جامعه باید به جوانان مومن و انقلابی سپرده شود

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) به ما آموخت که باید تا آخرین قطره خون ایستاد، تصریح کرد: فاطمه (س) جانباز و شهیده ولایت‌مداری است.

حماسه 9 دی پنج ویژگی داشت افزود: این حماسه فاطمی بود، حماسه فاطمی حماسه دفاع از ولایت بود و فتنه‌گران هدفشان ولایت بود و مردم برای ولایت‌مداری وارد صحنه شدند و همانند یوم الله 22 بهمن 57 وارد صحنه شدند.

وی با ابراز اینکه نهم دی حماسه فاطمی ملت ایران است، تاکید کرد: 9 دی یعنی ملت ایران حماسه فاطمی را حس کردند، فاطمه(س) می‌دانست برای شهادت می‌رود و شهید خواهد شد و ایشان برای دفاع از ولایت فدای امامت علی(ع) شد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه 9 دی یعنی اینکه ملت نگذاشت فرزند فاطمه (س) تنها نمی‌ماند، گفت: ملت ایران در حماسه 9 دی ولایت فقیه را تنها نگذاشتند و برای دفاع از ولایت خوش درخشیدند و نگذاشتند فرزند علی(ع) خون دل بخورد.

آیت الله خاتمی ویژگی دیگر حماسه 9 دی را عاشورایی و حسینی بودن دانست و خاطرنشان کرد: مردم بی‌صبرانه به میدان آمدند و وقتی دیدند که فتنه‌گران در عاشورا به عزاداران حمله کرده‌اند دیگر تحمل نکردند و همانند عاشورا قیام کردند.

وی عاشورا را نماد عزت و غرور ملت ایران دانست و گفت: خون مردم در عاشورای 88 به جوش آمده بود و خیابان‌های تهران به خیابان‌های مبارزه با فتنه‌گران تبدیل شد و مردم به میدان آمدند تا از ولایت دفاع کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به فتنه 88 و اتفاقات عاشورای آن سال تاکید کرد: عشق به ابا عبدالله مردم را وارد صحنه کرد و ویژگی دیگر حماسه 9 دی حماسه حضور ملت بود چراکه مومن همیشه در صحنه است.

آیت‌الله خاتمی حضور در حماسه 9 دی را حضور وعده داده شده مومنان در قرآن و حدیث بود افزود: مردم با حضورشان در صحنه، امیدهای استکبار را به فتنه‌گران برای آسیب زدن به نظام برآب کردند، تحریم‌های بی‌سابقه که اوباما گفته بود در 100 سال اخیر بی‌سابقه است را به مردم ایران پس از شکست فتنه 88 تحمیل کرد.

وی با بیان اینکه بساط شیطانی فتنه را حضور مردم برهم زد، تصریح کرد: حماسه حضور افتخار و ضرورت انقلاب اسلامی است و با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب اسلامی مردمی همواره در صحنه بوده و از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حماسه 9 دی حماسه بیعت به ولایت است، خاطرنشان کرد: بیعت‌کنندگان با امام، بیعت‌کنندگان با خدا هستند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه ولایت فقیه ستون فقرات نظام اسلامی است، گفت: همه‌پرسی در کشور با نظر رهبری یا دو سوم رای نمایندگان است ولی چهار اصل اسلامیت نظام، ولایت فقیه، جمهوریت نظام و مذهب رسمی کشور دائمی بوده و بر اساس قانون قابل تغییر نیست.

وی مردم را پشتوانه ولایت فقیه دانست و تاکید کرد: مردم برای ارزش‌ها و اسلام انقلاب کردند و در شعارهایشان در انقلاب امام را می‌خواستند و مردم ولایت فقیه را برای رهبری نظام خواستند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هدف فتنه‌گران در فتنه 88 ولایت فقیه بود،گفت: مردم در برابر شعار توهین آمیز به اصل ولایت وارد عرصه شده و فتنه‌گران را شکست دادند، مردم به درستی درک کرده‌اند که اگر مدیریت ولایت فقیه نبود امروز شاهد براندازی بودیم.

آیت الله خاتمی با اشاره به شش کودتا، ترورها، فتنه 88 و حوادث مختلف افزود: اگر تدابیر رهبری نبود در همین ویروس کرونا نیز شاهد مشکلاتی بودیم، مقام معظم رهبری با فراخوان مسئولان شیوه اجرای مبارزه با کرونا را ترسیم کردند.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از افتخارات بسیج برای مبارزه با ویروس کرونا است، تاکید کرد: اجرای موفق این طرح در کشور یک الگوی بزرگ است که زنجیره بیماری کرونا را قطع می‌کند، بسیجیان با کمال احترام منزل به منزل مراجعه کرده و برای نابودی کرونا تلاش می‌کنند که این تلاش‌ها ستودنی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آفرین بر بسیج و آفرین بر وزیر بهداشت که از خدمات بسیجیان می‌گوید افزود: واکسن ایرانی در راه است و چشممان روشن است که واکسن ایرانی کرونا را به جهان صادر کنیم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه شاکریم که خداوند نعمت ولایت را نصیبمان کرده است، افزود: امام خامنه‌ای محبوب ملت است و در دیدارهای مردمی می‌بینیم که جوانان چه علاقه‌ای به مقام معظم رهبری دارند.

وی با محکوم کردن هتاکی و توهین به جایگاه رهبری توسط برخی نادانان گفت: مقام معظم رهبری امام دل‌هاست و فرزند فاطمه(س) است، چون امام دل‌هاست سربازش حاج قاسم سلیمانی با دل مومنان این چنین کرده است.

عضو مجلس خبرگان با ابراز اینکه مقام معظم رهبری نخستین عزیزی بودند که پیام تسلیت شهادت حاج قاسم را دادند و حرف دلشان را بیان کردند، گفت: حاج قاسم در نجف و کربلا، ایران و شهرهای مختلف محبوب بود و محبوبیتشان برای ولایت‌مداری و سربازی ولایت بود.

آیت الله خاتمی ویژگی دیگر نهم دی را حماسه بصیرت بودن دانست و گفت: بصیرت یعنی دشمن‌شناسی و اقدام به موقع و دیدیم که مردم در لحظه وارد صحنه شده و فتنه‌گران و دشمنان نظام را شکست دادند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در راهپیمایی حماسه 9 دی مردم عکس امام و رهبری را در دست داشتند، خاطرنشان کرد: باید درس‌ها و عبرت های حماسه 9 دی را تثبیت کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: