کد خبر: ۵۱۷۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
در یک رای گیری غیرمتعارف؛

مجلس نمایندگان آمریکا با لغو وتوی ترامپ درباره لایحه بودجه دفاعی موافقت کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از سی ان ان، ۳۲۲ قانون‌گذار مجلس نمایندگان با لغو وتوی ترامپ موافقت کرده و ۸۷  قانون‌گذار نیز با آن مخالفت کردند.

برای لغو وتوی ترامپ به رای دو سوم نمایندگان مجلس نمایندگان و مجلس سنا نیاز است و در صورت تحقق آن، لایحه بودجه دفاعی آمریکا بدون موافقت رئیس‌جمهوری تصویب خواهد شد.

اقدام بعدی سنا هنوز معلوم نیست اما سناتورها امروز (سه شنبه) به واشنگتن بازمی‌گردند. با این حال به دلیل اهمیت سیاسی بودجه نظامی، لایحه مجوز دفاع ملی به احتمال زیاد رای می آورد.

ترامپ به دلیل تغییر نام برخی پایگاه‌های ارتش از چهره‌های کنفدراسیون (چهره‌های طرفدار برده‌داری در زمان جنگ‌های داخلی آمریکا) با این لایحه مخالفت کرده بود و از دموکرات‌ها به دلیل عدم لغو برخی محافظت‌های حقوقی برای شرکت‌های فنی خشمگین است.

ترامپ گفته است که تاسیسات نظامی باید همچنان اسامی کنفدراسیون را داشته باشند و برخی شرکت‌ها همچون فیس بوک و توییتر دارای ملاحظات حقوقی هستند که باید لغو شود.

تعداد کمی از جمهوری خواهان کنگره با ترامپ همسو بودند اما اکثر آنها می‌گفتند که وتو را لغو می‌کنند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان وتوی ترامپ را یک اقدام بیهوده خواند.

آدام اسمیت، رئیس کمیته سرویس‌های مسلح مجلس نمایندگان از همکاران خود خواست تا به نفع قانون این وتو را لغو کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: