کد خبر: ۵۱۷۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵

وزیر دفاع ترکیه امروز، سه‌شنبه اعلام کرد: گروهی از نظامیان ترکیه برای اجرای ماموریت خود در مرکز نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ راهی جمهوری آذربایجان شدند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به خبرگزاری آناتولی گفت: نیروهای ما برای آمادگی جهت انجام ماموریت محوله به آنها در مرکز مشترک با روسیه برای نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ عازم جمهوری آذربایجان شدند.

او افزود: با تکمیل احداث مرکز ویژه نظارت مشترک در قره باغ ۳۵ افسر و فرمانده سرلشکر از طرف ترکیه فورا ماموریت خود را آغاز خواهند کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان نهم نوامبر بیانیه مشترکی در زمینه اعلام آتش‌بس در قره‌باغ امضا کردند که این آتش‌بس از دهم نوامبر اجرایی شد.

براساس این توافق، جمهوری آذربایجان هم‌پیمان ترکیه بیش از یک سوم اراضی که در جنگ سال‌های ۱۹۹۲-۱۹۹۴ با طرف ارمنی از دست داده بود را پس گرفت. 

از طرف دیگر باکو، آنکارا و مسکو روی ایجاد یک مرکز روسی - ترکیه‌ای در اراضی جمهوری آذربایجان خارج از اقلیم قره‌باغ برای نظارت بر آتش‌بس این منطقه توافق کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: