کد خبر: ۵۱۷۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

«ان‌اچ‌اس» سازمان ملی بهداشت و درمان بریتانیا گفت تعداد افرادی که در بیمارستان‌ها بر اثر ابتلا به کرونا تحت درمان هستند، اکنون ۲۰۴۲۶ نفر است که از موج اول شیوع این ویروس در ماه آوریل که حدود ۱۹۰۰۰ نفر بود، بیشتر است.

افزایش غیر منتظره مبتلایان به کرونا در بریتانیا
به گزارش شفاف، در بریتانیا میزان بالای ابتلا به کرونا باعث نگرانی فزاینده شده است و به دلیل تعداد زیاد بیماران، کادر پزشکی و بیمارستانی این کشور با فشار زیادی روبرو هستند.

در روز دوشنبه ۴۱۳۸۵ مورد ابتلای به کرونا و ۳۵۷ مورد مرگ ناشی از آن در بریتانیا گزارش شده است.

«ان‌اچ‌اس» سازمان ملی بهداشت و درمان بریتانیا گفت تعداد افرادی که در بیمارستان‌ها بر اثر ابتلا به کرونا تحت درمان هستند، اکنون ۲۰۴۲۶ نفر است که از موج اول شیوع این ویروس در ماه آوریل که حدود ۱۹۰۰۰ نفر بود، بیشتر است.

آمار روزانه ابتلا که دیروز اعلام شد بالاترین رقم روزانه ابتلا به کرونا است که توسط دولت بریتانیا تا کنون گزارش شده و اولین بار است که این آمار روزانه از ۴۰۰۰۰ نفر هم فراتر رفته است.

تصور می‌شود که میزان ابتلا به این ویروس در موج اول بیشتر بوده، اما ظرفیت آزمایش برای تشخیص تعداد واقعی بسیار محدود بود.

هیو پین، خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید دو عامل در فشار بسیار زیادی که اکنون بیمارستان‌های بریتانیا با آن روبرو هستند، نقش دارد.

عامل اول تعداد بیش از بیست هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها است که بیش از موج اول در ماه آوریل است.

بیمارستان‌ها سعی می‌کنند جراحی‌ها و اقدامات درمانی غیر فوری را هم انجام دهند در حالی که در جریان موج اول شیوع کرونا در بریتانیا این درمان‌های غیر اضطراری لغو شده بود.

هیو پین در عین حال می‌گوید که یکی از دلایل تعداد زیاد بیماران در حال حاضر به دلیل وجود دارو‌ها و روش‌های درمانی کشف شده است و بیمارانی که اکنون در بیمارستان‌ها هستند ممکن بود در موج اول زنده نمانده باشند.

آمار مهم دیگر ۴۱۳۸۵ مورد گزارش شده از ابتلای روزانه به کرونا است - که بالاترین رقم از زمان استقرار کامل سیستم تست کرونا در تابستان است.

دکتر ایوان دویل، از مسئولان اداره بهداشت و درمان ملی بریتانیا با تاکید بر تعداد زیاد بیماران مبتلا به کرونا در این کشور در روز‌های اخیر، از مردم خواسته است در شرایطی که کار تزریق واکسن فایزر بیوان تک ادامه دارد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کمک کنند.

در این میان قرار است از ماه آینده اعضای نیرو‌های مسلح به انجام تست‌های گسترده کرونا در مدارس متوسطه و کالج‌های بریتانیا کمک کنند.

وزارت دفاع بریتانیا گفته که ۱۵۰۰ پرسنل نظامی به طرح انجام تست کرونا کمک می‌کنند.

اکثر دانش آموزان دبیرستان در بریتانیا قرار است این ترم تحصیلی خود را از راه دور شروع کنند تا به مدیران مدارس وقت داده شود تا برنامه آزمایش ویروس کرونا را برای دانشجویان و معلمان و دیگر کارکنان مدارس اجرا کنند.

وزارت دفاع گفت که اکثر ۱۵۰۰ پرسنل نظامی تیم‌های محلی پاسخگویی را تشکیل می‌دهند و به موسسات راهنمایی‌های لازم در مورد روند تست و چگونگی برقراری تسهیلات مربوط به انجام آن، پشتیبانی و مشاوره تلفنی ارائه می‌دهند.

گفته می‌شود که این پشتیبانی «عمدتا از طریق وبینار‌ها و جلسات فردی» انجام می‌شود، اما تیم‌ها در عین حال آماده هستند تا در مدت کوتاهی پشتیبانی حضوری را ارائه دهند.

دانش آموزان در اکثر موارد خود زیر نظر یکی از کارمندان مدرسه یا داوطلبانی که برای این نقش آموزش دیده‌اند، سواپ می‌کنند و از معلمان انتظار نمی‌رود که در روند تست نقش داشته باشند.

بن والاس، وزیر دفاع گفته که نیرو‌های مسلح «تجربه قابل توجه» خود را در استفاده از کیت‌های آزمایش انبوه سریع، که برای ارائه نتیجه به کار طولانی در آزمایشگاه نیاز ندارد، به اشتراک می‌گذارند.

انجام این اقدامات در حالی است که دو اتحادیه آموزشی هشدار داده بودند که اجازه بازگشت به دانش آموزان پس از تعطیلات کریسمس، آن‌ها را در معرض خطر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا قرار می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: