کد خبر: ۵۱۷۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و حماسه یوم الله ۹ دی در شورای حل اختلاف استان تهران برگزار شد.

برگزاری مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و حماسه ۹ دی

به گزارش شفاف، مراسم نخستین سالگرد شهادت جانگداز سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت یوم الله ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) با حضور سردار پاسدار حاج رحیم نوعی اقدم مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، بهروزی سرپرست معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شورای حل اختلاف استان تهران، قربانیان معاون قضایی در امور اجرایی، عمومی و اجرای احکام شورا‌ها و شعب شورایی مستقر در دادسرا‌ها و سرپرست مجتمع‌های ۲۷ و ۳۰ شورای حل اختلاف تهران، وثوقی معاون قضایی نظارت و بازرسی و سرپرست مجتمع‌های ۶ و ۲۵ شورای حل اختلاف تهران، فرهادی سرپرست رسیدگی به شکایات مردمی معاونت نظارت، بازرسی و ارزشیابی و سرپرست مجتمع ۲ شورای حل اختلاف تهران، آزادی قاضی ستاد مرکزی و سرپرست مجتمع ۷ شورای حل اختلاف تهران، سرپرستان مجتمع‌های شورا‌های حل اختلاف تهران و مسئولین فرهنگی و روابط عمومی مجتمع‌ها و دیگر مقامات و مسئولان محترم صبح روز سه شنبه مورخ ۹/۱۰/۱۳۹۹ در تالار اجتماعات شورای حل اختلاف استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد آیاتی چند از قرآن کریم قرائت شد و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته شد. در ادامه مراسم مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران طی سخنان کوتاهی با ذکر خصوصیات و ویژگی‌های خاص سردار حاج رحیم نوعی اقدم در جان فشانی‌ها و ایثارگری‌های ایشان در سال‌های دفاع مقدس و در دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام)، یاد همه شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و دفاع از حرم را گرامی داشتند. رئیس شورای حل اختلاف استان تهران خطاب به سردار نوعی اقدم با بیان آن که ما عطر و بوی حاج قاسم را از شما استشمام می‌کنیم، فرمودند: ما به وجود حضرتعالی افتخار می‌کنیم و نهایت سعی و تلاشمان این است در راستای مکتب حاج قاسم به مردم خالصانه خدمت کنیم. پس از ایشان آقای کلی وند سرپرست مجتمع شماره ۱۶ شورای حل اختلاف استان تهران شعری را در وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت کردند.

در ادامه مراسم سردار پاسدار حاج رحیم نوعی اقدم مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنان مبسوطی ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند قهرمان حاج حسین فخری زاده سالروز حماسه ۹ دی روز میثاق با ولایت را گرامی داشتند.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و اقدامات صورت گرفته در دستگاه قضایی از زمان انتصاب آیت الله رئیسی که باعث بازگشت امید به جامعه و بالا بردن سطح دستگاه قضایی در سطح تراز حکومت اسلامی شد فرمودند: " خط مقدم به عقبه اش پیروز است. خط مقدم اگر عقبه نداشته باشد نمی‌تواند پیروزی پایدار داشته باشد و شما در دستگاه قضایی عقبه خط مقدم هستید. باور کنید که دارید در طراز نظام اسلامی مرجع و پناهگاه مردم می‌شود. انگار مظلومین صاحب پیدا کرده اند. انگار انقلاب شده است آگاه باشید کوچکترین رفتار یک قاضی می‌تواند یک نفر بلکه یک جامعه را به نظام بدبین کند یا به نظام اسلامی امیدوار سازد. " امیدوارم مأجور باشید و سلام بنده را خدمت شخص رئیس قوه قضاییه برسانید و دعایتان می‌کنم که دل ما را خوشحال کردید و به شما افتخار می‌کنم که چنین عقبه‌ای داریم.

سردار نوعی اقدم در ادامه در باب ۹ دی سخنان بسیار ارزشمندی بیان کرد که اهم آن‌ها به شرح ذیل است. وی اظهار کرد: اینجانب به عنوان یک کارشناس امنیتی این جامعه لازم می‌دانم مطالبی را بیان کنم. جریان نفوذ به رهبری غرب می‌خواست از آن انتخابات استفاده کند. سران فتنه با هماهنگی کامل با جریان آمریکایی – انگلیسی این عملیات شیطانی را بر ٣ محور ١-کاندیداتوری آقای موسوی ٢- رنگ سبز همانند انقلاب‌های رنگی مخملی و ٣- بحث تقلب در صورت عدم موفقیت در کسب رأی مردم برنامه ریزی کردند. انتخابات بهانه بود هدف نامبارکشان حذف اقتدار رهبری و در صورت امکان براندازی نظام بود.

از اقدامات آن‌ها ساختن نظرسنجی‌های جعلی و انتشار آن‌ها در سطح جامعه برای پیروز نشان دادن آقای موسوی بود تا اذهان جامعه را آماده کنند در صورتی که موسوی رأی نیاورد بگویند تقلب شده است. آن‌ها از صبح انتخابات زمینه چینی برای تشکیک در سلامت انتخابات را با اسم رمز تقلب آغاز کرده بودند و وقتی حوالی ساعت ۸ عصر به این نتیجه قطعی رسیدند که آقای موسوی رأی نیاورده است بحث شورش گسترده را برای ساعت ۱۰ صبح شنبه بعد از انتخابات کلید زدند.

جریان فتنه ۸۸ با سران فتنه و افسران و ابواب جمعی اش بارزترین مصداق نفوذ استکبار غرب در لایه‌های این نظام است. هنوز این جریان از بین نرفته و دشمن پشت سرش است و همچنان به ضربه زدن به نظام ادامه می‌دهد.

سردار پاسدار حاج رحیم نوعی اقدم در ادامه سخنانشان به تبیین راه و مکتب شهید سلیمانی پرداخته و گفتند: امام خامنه‌ای از روش سلیمانی به عنوان مکتب سلیمانی نام بردند. بر این اساس باید بدانیم که هر مکتبی گفتمانی دارد و هر گفتمانی، یک گفتمان متقابل دارد. اولین اساس گفتمان سلیمانی مقاومت و دومین پایه آن انقلاب گری است و اگر می‌خواهیم وارد مکتب سلیمانی شویم باید با گفتمان انقلاب وارد شویم. امروز جامعه ما به وحدت نیاز دارد و باید نیرو‌های انقلاب در مبارزه با دشمن به وحدت برسند. همچنین فرمودند گفتمان مقابل آن متأثر از نفوذ است.

وی در ادامه گفت: وقتی در اول انقلاب دمکرات کومله در کردستان شلوغ کرد حضرت امام (ره) فرمودند از کرد حمایت کنید و با کفر بجنگید. سردار سلیمانی در دفاع از حرم همین روش را پیاده کرد اهل سنت را به چشم برادر دید و با جریان تکفیری داعش جنگید برای همین است که قهرمان‌ترین گردان من در سوریه گردان ابوبکر بود. امروز در جامعه خودمان هم همین طور است باید جریان اصلاح طلبی را از نفوذ جدا کنیم. جریان نفوذ را بکوبیم، اما نیرو‌های مردمی در جریان اصلاح طلبی را از مهلکه نجات دهیم.

مشاور فرمانده کل سپاه مؤلفه‌های مکتب حاج قاسم را در دو محور اصلی طبقه بندی کرد. یک: حرکت در مسیر الهی با توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) که مهمترین پایه و مبنای تشکیل دهنده مکتب حاج قاسم است. دومین مؤلفه تربیتی است که از در اخلاق و عاطفه وارد می‌شود. حاج قاسم به این ترتیب از لایه‌های مختلف جامعه برای امام جامعه لشگر ساخت. نه برای تفریحات بلکه برای میدان جنگ، برای میدان حیات و مرگ. این ویژگی مکتب حاج قاسم است.

حاج قاسم فاصله طبقاتی، اختلاف فرهنگی، تفاوت‌های دینی و مذهبی و ... را با فرماندهی جدید اخلاق محور خود به هم ریخت. حاج قاسم جهان وطن بود. حاج قاسم فقط برای کرمان نبود. برای ایران نبود. برای جمهوری اسلامی نبود. برای کل جهان بود. وی در همه عالم با استکبار مبارزه می‌کرد.

وی در ادامه سخنانشان با بیان آن که پیامبر در حدیث شریف ثقلین که در آخرین لحظات عمر گرانقدرشان بیان شده کتاب خدا و اهل بیت (ع) را برای امت به یادگار می‌گذارند بدین جهت است که قران به تنهایی قابل مصادره شدن است. قرآن با راهنمایی اهل بیت (ع) است که نجات بخش است والا آمریکا و اسرائیل هم حافظ قرآن تربیت می‌کنند با آن پرچم سیاه ظلمانی که متأسفانه عبارت جلاله لا اله الا الله بر روی آن نقش بسته است که خاطره قرآن سرنیزه کردن جنگ صفین را تداعی می‌کند.

سردار حاج رحیم نوعی اقدم یکی از فرمانده مدافعین حرم در ادامه ۲ خاطره از امداد الهی و عنایت اهل بیت (ع) به ویژه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در جنگ با داعش در سوریه بیان کردند که با ابراز احساسات حاضران در جلسه همراه بود.

وی در پایان سخنانشان با بیان آنکه ما به خون حاج قاسم به خون شهید حججی به خون شهید فخری زاده مدیون هستیم باید تلاش کنیم تا مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ بالا باشد گفتند هم مشارکت بالا باشد هم کمک کنیم تا مردم به فرد اصلح رأی دهند، چرا که نمی‌شود در کشوری گفتمان انقلابی گری و گفتمان مقاومت باشد، ولی دولت دولت بی لیاقت باشد.

در پایان مراسم قربانیان معاون فرهنگی مرکز بسیج قوه قضاییه و سرپرست مجتمع‌های ۲۷ و ۳۰ شورای حل اختلاف تهران طی سخنان کوتاهی با بیان آن که پس از انتصاب مهدوی به ریاست شورای حل اختلاف استان تهران اقدامات مثبت بسیاری در بسیج و خدمت به مردم صورت گرفته است، گفت در یک روز ۲۰ پایگاه بسیج را افتتاح کردیم و مهدوی به عنوان مدیر نمونه قضایی کشور و فرمانده نمونه بسیج انتخاب شده و نشان حاج قاسم سلیمانی به ایشان اهداء شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: