کد خبر: ۵۱۷۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: واقعه دردناک ترور اسوه مقاومت به نوعی پشت تمام ایرانیان را لرزاند.

به گزارش شفاف، علی بهادری جهرمی در نشست رسانه‌ای مطالبه گری حقوقی ترور شهید سردار سلیمانی و همراهان که از سوی "دبیرخانه بین المللی صلح و مقاومت" در مرکز وکلای قوه قضائیه برگزار شد، گفت: واقعه دردناک ترور اسوه مقاومت به نوعی پشت تمام ایرانیان را لرزاند و ضروری بود جوامع و اقشار مختلف مردم هر یک واکنش مناسب خود را نسبت به موضوع داشته باشند و به نوعی هماهنگی نسبت به این ضایعه و مقابله با بانیان آن و جلوگیری از چنین اقداماتی برسند.

وی افزود: در این حین جامعه حقوقی هم اعلام آمادگی کرد و پیش از این جلسه هم جلساتی با نهادهایی که پیگیر این کار هستند برگزار شده و دبیرخانه بین المللی صلح و مقاومت نیز جلساتی را در این خصوص برگزار می کنند.

در ادامه آجرلو مسئول دبیرخانه بین المللی صلح و مقاومت گفت: این دبیرخانه در سال جاری تشکیل شد و ماهیت آن مردمی و خودجوش است و هیچ نهاد حاکمیتی تشکیل دهنده آن نیست.

وی با اشاره به فعالیت های دبیرخانه صلح و مقاومت گفت: نخستین فعالیت شاخص این دبیرخانه برگزاری رویداد شبیه سازی دادگاه (موت کورت) است و گروه های دانشجویی می توانند در قالب رقابت های موتکورت به شکل مجازی و حضوری فعالیت کنند و در اسفند ماه بخش حضوری آن برگزار می شود.

آجرلو با اشاره به دومین فعالیت شاخص این دبیرخانه گفت: دومین فعالیت شاخص فراخوان مقاله برای بررسی ابعاد ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان است و افراد تا ۱۰ اسفند مهلت برای ارسال چکیده مقالات دارند. این دبیرخانه رسالت خود را در جریان سازی علمی و حقوقی و مطالبه مردمی سردار سلیمانی قرار داده است.

نژندی منش مسئول کمیته علمی موت کورت نیز در ارتباط با ضرورت برگزاری این نوع دادگاه گفت: یکی از ضرورت های برگزاری موت کورت پاسداشت یاد و خاطره شهیدان است و علاوه بر آن ما قصد داریم از طریق برگزاری این دادگاه مطالبه گری حقوقی به عمل بیاوریم.

وی افزود: یکی دیگر از ضرورت های برگزاری موت کورت آشنایی با چالش های حقوقی این نوع کارها در استفاده از راه حل های جامعه حقوقی کشور است.

نژندی منش در پایان گفت: این اولین بار است که برای مشارکت جامعه حقوقی و برای شناسایی آسیب‌ها و راهکارها گرد هم می آییم تا راجع به یک مسئله فراملی صحبت کنیم و ترکیب علمی ما متشکل از اساتید حقوقی سراسر کشور، وکلا، قضات و پژوهشگران حقوقی و تیم هایی که برنده خواهند شد لوایح شان منتشر می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: