کد خبر: ۵۱۷۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

وزارت خارجه روسیه، فهرست سیاه از شهروندان انگلیسی که اجازه ورود به خاک این کشور را ندارند و به "مشارکت در تشدید تحریم ضد روسی" متهم هستند، افزایش داده است.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبورا برونرت، سفیر انگلیس در روسیه امروز (چهارشنبه) برای دریافت واکنش مسکو به تحریم‌های لندن به وزارت خارجه روسیه رفت. وزارت خارجه روسیه رسما سفیر انگلیس را از گسترش فهرست سیاه علیه شهروندان انگلیسی مطلع کرد.

این تصمیم در واکنش به "اقدامات غیر سازنده و غیر دوستانه مقام‌های انگلیسی در ارتباط با تدابیر محدودکننده غیر قابل قبول و غیر منطقی علیه شهروندان روسیه اتخاذ شد که از اکتبر به بهانه مداخله ادعایی آنها در حادثه‌ای مرتبط با الکسی ناوالنی وضع شده است."

سفیر انگلیس برای دریافت پاسخ وزارت خارجه روسیه احضار نشد، بلکه طبق توافق اولیه برای شنیدن واکنش مسکو به تحریم‌های انگلیس در محل وزارتخانه حاضر شد.

در اوایل اکتبر، لندن تحریمهایی را علیه شش مقام روس و یک نهاد بر سر نقش ادعایی آنها در مسموم کردن الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین با عامل اعصاب نوویچوک اعمال کرد.

ناوالنی ۴۴ ساله، چهره اپوزیسیون روسیه اواخر ماه اوت در جریان یک پرواز داخلی بیهوش شد و بعد از درمان اولیه در روسیه، به آلمان منتقل شد. او در ماه سپتامبر بهبودی کامل را از آنچه برلین مدعی شد "مسمومیت با عامل اعصاب از نوع نوویچوک"بود، حاصل کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: