کد خبر: ۵۱۷۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹

اردکانیان، وزیر نیرو: دیروز مسئول هیئتی بودم برای پیگیری مسائل مربوط به توسعه روابط اقتصادی دو کشور و به عراق رفتم. در خصوص مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات خوبی برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت. بخشی از مطالباتمان، یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار دریافت کردیم.

به گزارش شفاف، وزیر نیرو گفت: بخشی از مطالبات ایران از عراق در حوزه صادرات برق، یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار را دریافت کردیم.

رضا اردکانیان وزیر نیرو پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت در رابطه با نتایج سفر به عراق در زمینه صادرات برق، اظهار کرد: دیروز مسئول هیئتی بودم برای پیگیری مسائل مربوط به توسعه روابط اقتصادی دو کشور و به عراق رفتم و با وزاری برق، تجارت و روسای کل بانک مرکزی و بانک تجارت عراق گفتگو داشتم. امیدواریم اجلاس پیش رو منجر به توسعه روابط شود.

وی عنوان کرد: در خصوص مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات خوبی برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت. بخشی از مطالباتمان، یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار دریافت کردیم.

اردکانیان در ادامه با بیان اینکه فردا پنجشنبه در پویش هر هفته الف-ب ایران پروژه‌هایی در آذربایجان غربی، اردبیل و اصفهان افتتاح خواهیم کرد، گفت: با این تعداد افتتاح ان شاءالله ۱۹۰ پروژه به بهره برداری خواهد رسید. از مهمترین آنها افتتاح سد کانی‌سیپ در آذربایجان غربی است و فردا افتتاح رسمی خواهد شد.

وی در رابطه با خاموشی معابر اتوبان‌ها گفت: خاموشی اتفاق نیفتاده اما طبیعتاً وقتی در اوج گرما در تابستان یا در آستانه فصل سرد در زمستان هستیم طرح‌های مدیریت مصرف با جدیت دنبال می‌شود. البته عادت صحیح مصرف کردن را باید در تمام ابعاد به کار بگیریم. ما دل مشغول گاز مورد نیاز برای نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها هستیم و سعی خواهیم کرد در بخش‌هایی که نیاز به اصلاح دارد تصمیماتی اتخاذ شود. یکی از این موارد، خاموشی در معابری است که مشکلی ایجاد نکند. اگر در شهرهایی مشکلاتی ایجاد کرده یا ایجاد کند، برطرف خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: