کد خبر: ۵۱۷۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰

سایروس آر. وانس، دادستان ناحیه منهتن نیویورک تحقیقات اولیه مربوط به سال ۲۰۱۸ در خصوص پرداخت حق السکوت به دو زنی که صحبت از داشتن رابطه با دونالد ترامپ قبل از رئیس جمهور شدنش داشتند، گسترش داده است.


به گزارش شفاف، به نقل از بیزینس اینسایدر،دفتر دادستان ناحیه منهتن نیویورک که در حال حاضر تحقیقات درباره امور مالی دونالد ترامپ را مدیریت می‌کند بر اساس گزارش واشنگتن پست خواستار کمک متخصصان قضایی حوزه حسابداری به این تحقیقات شده است.

سایروس آر. وانس، دادستان این منطقه تحقیقات اولیه مربوط به سال ۲۰۱۸ در خصوص پرداخت حق السکوت به دو زنی که صحبت از داشتن رابطه با دونالد ترامپ قبل از رئیس جمهور شدنش داشتند، گسترش داده است.

گزارش شده که وانس حالا از شرکت FTI Consulting خواسته که به دنبال تعارضات در میان برخی معاملات دارایی رفته و با دادستان‌ها درباره اینکه آیا شرکت ترامپ ارزش برخی از دارایی‌ها را به جهت کاستن از مالیات‌ها تغییر داده مشورت کنند.

اوایل سال جاری میلادی وانس از یک قاضی خواست اسناد مالیات‌های پرداختی از سوی ترامپ برای مدت هشت سال با استناد به گزارش‌های رسانه‌ای که «عملکرد مجرمانه گسترده و طولانی مدت» در شرکت ترامپ را شناسایی کردند، بررسی کند. ترامپ علیه انتشار این اسناد در دادگاه جنگیده، اما وانس نیز از آن زمان تا کنون ابعاد تحقیقات را گسترش داده است.

وانس اقدام به مصاحبه با بانکداران و بیمه کننده‌هایی که برای رئیس جمهور کار می‌کردند در طی ماه جاری میلادی کرده است. بازرسان دفتر دادستانی با کارمندان دویچه بانک، بانک اصلی وام دهنده به ترامپ و همینطور کارمند بیمه کننده اصلی او یعنی Aon صحبت کرده اند.

ترامپ اخیرا بابت ابعاد بزرگ تحقیقات در ضمن نزدیک شدن پایان ریاست جمهوری اش اظهار نگرانی کرده است.

به گفته جیسون زیرکل، از کارمندان انجمن بازرسان که با واشنگتن پست صحبت کرد، وانس ممکن است این شرکت را برای کمک به مقابله با هر گونه صحبت از وجود انگیزه سیاسی در این تحقیقات استخدام کرده باشد.

یک منبع که نخواست نامش فاش شود به واشنگتن پست گفت، تحلیلگران FTI Consulting احتمالا تاکنون در راستای تحقیقات یک هیات منصفه بزرگ برخی از معاملات ترامپ را بررسی کرده و به طور بالقوه می‌توانند در صورت ثبت اتهامات کیفری شهادت دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: