کد خبر: ۵۱۷۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

رئیس جمهوری منتخب آمریکا "کاتلین هیکس" را به عنوان معاون اول وزیر دفاع دولتش معرفی کرد؛ در صورتی که صلاحیت هیکس از سوی سنا تایید شود وی نخستین زنی خواهد بود که در سمت معاون اول وزیر دفاع خدمت خواهد کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاتلین هیکس که تیم انتقالی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا را در وزارت دفاع رهبری و هدایت می‌کند، یکی از مقامات ارشد سابق پنتاگون در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی واقع در واشنگتن است.

اوایل ماه جاری میلادی، بایدن اعلام کرد که ژنرال "لوید آستین" را به عنوان وزیر دفاع دولتش انتخاب کرده است؛ ژنرال بازنشسته‌ای که رهبری نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما برعهده داشت.

ژنرال آستین که تبدیل به اولین وزیر دفاع سیاهپوست آمریکا خواهد شد، انتخابی غافلگیر کننده بعد از آنکه میشل فلورنوی، مقام ارشد سابق وزارت دفاع آمریکا به عنوان کاندیدای اصلی این سمت در نظر گرفته شده بود، است. فلورنوی نیز در صورت رسیدن به این سمت تبدیل به اولین وزیر دفاع زن آمریکا می‌شد.

بایدن در بیانیه‌ای "کاتلین هیکس" را به عنوان کاندیدای خود برای نفر شماره دو پنتاگون و "کالین کال"، مشاور سابق امنیت ملی‌اش را به عنوان کاندیدای خود برای نفر شماره سه پنتاگون معرفی کرد.

بایدن در این بیانیه گفت: این رهبران غیرنظامی محترم و متبهر به رهبری وزارت دفاع با عزم و درستی کمک خواهند کرد و جان و منافع مردم آمریکا را تضمین می‌کنند.

زمانی که بایدن رسما زمام امور کشور را در دست بگیرد، طیف گسترده‌ای از چالش‌های سیاست خارجی و امنیت ملی از جمله چین، ایران و کره شمالی و همچنین پاندمی کرونا را به ارث خواهد برد.

یکی از دشوارترین وظایف بایدن بازسازی ائتلاف‌های دیپلماتیک و نظامی آمریکا خواهد بود که طی چهار سال برنامه "اول آمریکا" دونالد ترامپ خدشه‌دار شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: