کد خبر: ۵۱۷۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹

همزمان با اولین سالروز شهادت سردار سلیمانی مزار شهدای مدافع حرم گلباران شد.

به گزارش شفاف،مراسم گلباران و عطر افشانی مزار مطهر شهدای محور مقاومت به مناسبت روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و فرماندهان و یاران محور مقاومت روز پنج‌شنبه 11 دی ماه در گلزارهای مطهر شهدای مدافع حرم با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم گلباران و عطرافشانی مزار شهدای مدافع حرم همزمان با ایام فاطمیه (س) در قطعه 50 بهشت زهرا (س) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدای محور مقاومت در عرصه‌های گوناگون بعد از انقلاب اسلامی حضور داشتند و برای دفاع از انقلاب و اسلام از جان خود گذشتند و در این مسیر با خدا معامله کردند.

وی با بیان اینکه رزمندگان فاطمیون، حیدریون و زینبیون و تمام رزمندگان محور مقاومت مشی و مسیر شهدا را زنده نگاه داشتند خاطرنشان کرد: تمام این عزیزان در محورهای مقاومت در کنار شهدا و امام شهدا حضور داشتند و با فدا کردن جان خود در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کردند.

سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با وجود همه مشکلات و سختی‌ها در حال پیشرفت است، گفت: این انقلاب با سکان داری مقام معظم رهبری مسیر تعالی را طی می‌کند و به واسطه حضور شهدا و ایثارگران در مسیر بالندگی قرار دارد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار دل‌ها دارای نبوغ نظامی و سیاسی خاصی بودند و به عنوان یک دیپلمات برجسته نه تنها در منطقه بلکه در سطح بین‌الملل با روحیه سلحشوری خود بسیار تأثیرگذار بودند.

سلیمانی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی مرد عمل و ایستادگی در عرصه‌های مختلف بود و به دلیل سادگی، صفا و اخلاصی که داشت و همچنین آرامشی که در چهره و نگاه ایشان بود در بین مردم و به ویژه جوان‌ها از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما با وجود توطئه‌های دشمنان و با سپری کردن سخت‌ترین شرایط و تحریم‌ها به واسطه ایثار و از خودگذشتی شهدا مسیر تعالی را طی می‌کند و باید از این جهت قدردان شهدا باشیم و در تحقق اهداف آن‌ها گام برداریم.

حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز در این مراسم با اشاره به ایثار و ازخودگذشتگی شهدا به ویژه شهدای محور مقاومت گفت: عشق به خدا و رسیدن به معبود الهی دلیلی است که شهدا با گذشتن از جان خود با خدایشان معامله کردند و برای همین نام شهید همیشه زنده و جاودانه است.

در پایان این مراسم با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم مزار این شهدا به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانشان عطرافشانی و گلباران شد.

گفتنی است این مراسم به صورت همزمان در جوار مزار شهدای مدافع حرم در گلزارهای مطهر شهدای سراسر کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: