کد خبر: ۵۱۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

جمعی از مسئولان دانشگاهی کشور درگذشت آیت الله مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفتند.

به گزارش شفاف، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی از اساتید حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در ۸۶ سالگی بر اثر ضعف مفرط جسمانی و تشدید بیماری گوارشی مزمن دار فانی را وداع گفت. به دنبال این ضایعه دردناک محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد و حجت والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری فوت این عالم را تسلیت گفتند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهیری در پیامی مشروح اعلام کرد: «روح ملکوتی فیلسوف عالی مقام و مجاهد انقلابی حضرت آیت الله مصباح یزدی به ملکوت اعلی پیوست، عمر پر برکت این عالم فرزانه سالیان متمادی در راه اسلام و تقویت انقلاب اسلامی صرف شد.

ایشان در سالهای پیش از انقلاب ضمن حضور در مبارزات تشکیلاتی از سابقون انقلاب بود و سالها در کنار بزرگانی چون شهید دکتر بهشتی به کادرسازی برای انقلاب اسلامی پرداخت، آیت‌الله مصباح را باید معمار فضای عقیدتی و سیاسی بسیاری از نیروهای انقلاب دانست، باقیات‌الصالحات طرح ولایت نقش پررنگی در بالندگی فضای فکری تشکل های دانشجویی داشت و ان‌شاءالله خواهدداشت.

ایشان در عرصه سیاست هم مشی و مرام حق طلبی را پیشه خود ساختند و در دوره هجمه سنگین برخی از سیاسیون و به اصطلاح روشنفکران در دهه هفتاد و هشتاد با جان و دل از انقلاب صیانت کردند،حمایت ایشان از جریان انقلاب در سال ۸۴ سبب نشد که چشم بر انحرافات برخی عناصر معلوم الحال در دولت دهم ببندند و شجاعانه ضمن مرزبندی با فتنه با انحراف هم مبارزه کردند.

درگذشت این عالم نستوه ضایعه ای بزرگ برای حوزه و دانشگاه است. 

این مصیبت را به رهبر انقلاب و بیت مرحوم آیت الله مصباح یزدی و شاگردان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت و تعزیت می‌گویم.

همچنین رئیس دانشگاه آزاد در پیامی دیگر اینگونه نوشت: «درگذشت عالم ربانی و فیلسوف و فقیه عالیقدر حضرت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی بنیانگذار موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) موجب تاسف و تالم شد.

این فقیه اندیشمند در طول حیات پربرکت شان به عنوان استاد برجسته حوزه، نقش موثری در رشد فلسفه اسلامی، تولید آثار ارزشمند علمی و شاگردان متفکر داشتند و بی تردید تالیفات به جای مانده از ایشان راهگشا و راهنمای خوبی برای شاگردان این دانشمند گرانقدر خواهد بود.

اینجانب، این ضایعه را به مقام معظم رهبری، بیت معزز ایشان و حوزه علمیه تسلیت گفته و از خداوند رحمان و غفار برای آن عالم ربانی، مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت دارم.»

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: