کد خبر: ۵۱۷۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از گرانی خودرو گفت: کیفیت برخی از خودرو‌های داخلی در شان مردم ایران اسلامی نیست و باید وزارت صمت با سواستفاده‌کنندگان بازار خودرو و بازار‌های سیاه این بخش به شدت برخورد کند.

                          نارضایتی مردم از قیمت و کیفیت خودرو‌های داخلی

به گزارش شفاف، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار وزیر صمت با اشاره به سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: ایشان شخصیتی بسیار کم‌نظیر و موثر بودند که علاوه بر نظامی گری، در سایر حوزه‌ها نیز خدمات بسیار ارزشمندی را در حق اسلام و انقلاب انجام دادند.

وی با قدردانی از سفر وزیر صمت و هیات همراه او به استان عنوان کرد: امیدواریم این سفر، منشا خیر و برکات برای استان آذربایجان‌شرقی باشد.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود، مشکلات گمرکی را یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های تولیدکنندگان و چالش‌های فعلی بخش صنعت قلمداد کرد و ادامه داد: امیدواریم با توجه به انباشت دراز مدت برخی مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان در گمرکات کشور، هماهنگی هرچه بیشتر وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت صمت به چنین مشکلاتی پایان دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه درخشان آذربایجان شرقی در حوزه تولید و صنعت اضافه کرد: ماشین سازی از جمله کارخانجاتی است که نیاز به توجه بیشتر دارد و با توجه به واگذاری این مجموعه از صندوق بازنشستگی به وزارت صمت، هرچه سریع‌تر هیات مدیره این مجموعه نیز انتخاب و معرفی شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم همچنین، معدن مس سونگون را امتیاز و نعمتی بسیار باارزش برای استان دانست و گفت: انتظار داریم با تدبیر وزارت صمت تمام فرآیند‌های مربوط به فرآوری مس همچون ذوب با راه‌اندازی کارخانه ذوب و سایر بخش‌های مورد نیاز در صنایع پایین دستی در همین استان ایجاد شود.

وی در همین راستا ادامه داد: در زمان وزارت آقای رحمانی، پیگیری‌های خوبی در این زمینه وجود داشت که امیدواریم در دوره مدیریت جدید وزارتخانه نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی با انتقاد از گرانی خودرو نیز عنوان کرد: کیفیت برخی از خودرو‌های داخلی در شان مردم ایران اسلامی نیست و باید وزارت صمت با سواستفاده‌کنندگان بازار خودرو و بازار‌های سیاه این بخش به شدت برخورد کند.

نماینده، ولی فقیه در استان همچنین از اقدامات ارزشمند قوه قضاییه در فعال‌سازی مجدد تعدادی از واحد‌های تولیدی ورشکسته و یا در آستانه ورشکستگی نیز قدردانی کرد.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به وحدت و همدلی موجود در بین تمام دستگاه‌های دولتی استان و قدردانی از اقدامات و پیگیری‌های مسئولین و نمایندگان مردم استان در مجلس، خواستار توجه جدی وزارت صمت به تسریع در تکمیل پروژه‌های با اهمیت استان همچون نفلین سینیت سراب شد.

رزم حسینی، وزیر صمت نیز در این جلسه با اشاره به نقش آذربایجان‌شرقی در بسیاری از برهه‌های حساس و تاریخی انقلاب اسلامی افزود: امیدواریم در مدت باقی‌مانده از فعالیت دولت دوازدهم، بتوانیم بخشی از مشکلات مربوط به حوزه تولید و صنعت استان را رفع کنیم.

وی همدلی و وحدت را رمز موفقیت استان در بخش‌های مختلف دانست و افزود: ائمه جمعه و نمایندگان محترم مقام معظم رهبری (مدظله) در استان‌ها نیز نقش مهمی در موفقیت دولت و افزایش وحدت در بخش‌های مختلف دارند.

وی انحصارگری در خودروسازی را اصلی‌ترین عامل در گرانی و کیفیت خودرو‌های داخلی دانست و ادامه داد: مبارزه با دلال‌بازی در صنعت خودروسازی را یکی از اولویت‌های اصلی خود می‌دانیم و تمامی تلاش خود را برای رقابت‌پذیری و ارتقای کیفیت تولیدات خودرویی را در اولویت اهداف خود قرار داده‌ایم.

وزیر صمت با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در شش ماهه دوم سال‌جاری افزود: ایجاد رقبای جدید در صنعت خودروسازی نیز از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت صمت است.

وی با اشاره به گرانی مجدد خودرو‌های داخلی در هفته‌های اخیر عنوان کرد: بی‌تدبیری شورای رقابت، عامل اصلی این گرانی است و در روز‌های آتی نیز شاهد متعادل‌تر شدن قیمت خودرو‌های داخلی خواهیم بود.

تلاش برای متعادل‌کردن عرضه و تقاضا، تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی از گمرکات کشور و ضرورت حذف قوانین مزاحم و دست و پاگیر از دیگر موضوعاتی بود که وزیر صمت در این جلسه به آن‌ها اشاره کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: