کد خبر: ۵۱۷۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

رئیس مجلس در راستای نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی که مجلس مصوب کرده بود، اخیرا در منطقه ۱۲ شهرداری تهران با برخی اهالی محله امام زاده یحیی گفتگو کرد.

                          پیگیری قالیباف از پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردم

به گزارش شفاف، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اخیرا با حضور در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و آسیب پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.

از جمله موضوعاتی که رئیس مجلس در این نظارت میدانی در تهران پیگیری کرد، واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این کمک‌ها پاسخ این خانواده‌ها منفی بود.

در این بازدید میدانی خانواده‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به دکتر قالیباف اعلام کردند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنها یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده‌های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی‌کنند.

از جمله زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و نیز خانواده‌های دیگری که به نظر می‌رسد تنها ممر درامد و زندگی آن‌ها یارانه‌های پرداختی است، اما به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی را برای شان واریز می‌کند و در این بین اقساط وام یک میلیون تومانی مربوط به شرایط کرونایی را نیز از این یارانه کسر می‌شود.

در پایان این نظارت میدانی قالیباف تاکید کرد که باید این مسأله بررسی شود و مشخص شود که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل دچار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی این اتفاق و عدم پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردمی که این مصوبه برای بهره‌مندی آن‌ها تصویب شده است را پیگیری خواهد کرد.

رئیس مجلس در پایان تصریح کرد: دلیل اینکه همیشه تاکید می‌شود باید امور از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار مشخص شود بنابراین هیچگاه نمی‌شود به گزارش‌های ارسالی بسنده کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: