کد خبر: ۵۱۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

مجمع ناشران انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت.

به گزارش شفاف، در متن این پیام آمده است:«یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی

روح ملکوتی حکیم صمدانی، آیت‌الله علامه محمدتقی مصباح یزدی، از جسم مجاهد و رنجورش مفارقت کرد و به ملکوت اعلی پیوست و غم بزرگی را به دل مجاهدان راه حق و مبارزان در مسیر ولایت سرازیر کرد. عروج این عالم ربانی خسارتی جبران‌ناپذیر و حسرتی بزرگ برای حوزه‌های علمیه خواهد بود. این فقیه زبردست و بصیر همواره با زبانی گویا و صدایی رسا، بدون واهمه از ملامتگران، در دفاع از حق و حقیقت و مبارزه با کژفکری در صحنه حاضر و در فضای غبارآلود فتنه‌ها، سپر بلای ولایت و تکیه‌گاه انقلابی‌ها بود.

انس و الفت با بزرگانی همچون امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی، آیت‌الله بهجت و سایر علما، یکی از ویژگی‌های این مرد الهی بود. ذوشهادتین امام و مصباح انقلاب، از اعضای مؤسس و مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود و کارنامه درخشانی از دوران مبارزه با طاغوت برجای گذاشته است. فعالیت‌های علمی و نظریه‌پردازی‌های ایشان درباره حکومت اسلامی، یکی از شاخصه‌های مهم وی در دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی است که با همکاری علمایی همچون شهید بهشتی انجام می‌شد. فعالیت‌ها و روشنگری‌های او در مقابل جریان‌های التقاطی و انحرافی در سال‌های پایانی دهه پنجاه شمسی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز ایشان است.

علامه مصباح در پاسداری و مرزبانی از مرزهای عقیدتی و فکری مثل علامه طباطبایی و شهید مطهری، در مقابله با نفاق و فتنه‌گری‌های سیاسی مثل شهید بهشتی، در صراحت انقلابی و شجاعت مواضع مانند نواب‌صفوی و در تربیت نفوس و ساختن شاگردان مهذب مثل آیت‌الله بهجت عمل کرد.

هجمه‌های فراوان روشنفکران و سیاسیون دهه هفتاد هیچ‌گاه نتوانست تزلزلی در روحیه حق‌طلبی و حق‌خواهی او ایجاد کند. روشنگری‌های اسلامی و سیاسی او در آن سال‌ها برگ زرین دیگری است که در دفتر عمر او به یادگار مانده است.

تأسیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) یکی دیگر از اقدامات هوشمندانه ایشان بود که منشأ برکات فراوانی در حوزه تولید علوم اسلامی و نشر معارف اسلامی شد. او با تربیت شاگردانی ممحض و ممتاز و انتشار ده‌ها کتاب در زمینه‌های مختلف علوم اسلامی، چشمه جاری ترویج معارف اسلامی بود.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی رحلت این عالم برجسته را خدمت حضرت بقیة‌الله الاعظم(عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده و شاگردان ایشان و همچنین عموم ملت شریف ایران تسلیت گفته و از خداوند منان علو درجات و حشر با صالحان را برای آن مرحوم درخواست کرده و برای بازماندگان او طلب صبر و پاداش می‌کند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: