کد خبر: ۵۱۷۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶

عمار الحکیم تأکید کرد که اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس با نقض تمامیت ارضی عراق بود و در کنار جایگاه والای آن شهیدان در نزد دوستدارانشان هنوز هم دل‌ها را به درد آورد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت میدل ایست نیوز، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس نوشت که در نخستین سالروز شهادت فرماندهان پیروزی بر داعش، ابومهدی المهندس و میهمان عراق سپهبد قاسم سلیمانی، نقش حماسی و بزرگ و تأثیر شگرف ایشان در مصاف تروریسم تاریک‌اندیش را به یاد می‌آوریم.

الحکیم در این پیام که امروز (۲ ژانویه) منتشر شد، با بیان اینکه اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید سلیمانی با نقض تمامیت ارضی عراق صورت گرفته است، افزود که «اقدام به نقض حاکمیت ارضی عراق در کنار جایگاه والای ایشان در نزد دوستدارانشان، نه فقط در میهن‌شان که نزد بسیاری از دیگر ملت‌ها، باعث می‌شود که این حادثه هنوز هم دل‌ها را به درد آورد».

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که این حادثه را برای وحدت کلمه میان ملت، از همه ادیان و قومیت‌ها و مذاهب، در زیر پرچم میهن به کار گیریم تا خطرها را از میهن دور و فتنه‌ها را دفع کنیم.

حکیم در پایان این پیام خاطرنشان کرده است که «روش آن دو شهید و قافله‌ی بزرگ شهیدانی که جان خود را در راه مبارزه با تروریسم فدا کردند و خون پاکشان در این راه ریخته شد، باید همه را به رعایت انصاف در حق خانواده‌های شهدا و مجروحان و جبران مادی و معنوی خسارت‌هایشان و نیز تحقق اهداف والایی که در راه آن جان‌فشانی کردند وادارد».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: