کد خبر: ۵۱۷۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷

کتاب «دست دعا، چشم امید» اثر سید مهدی شجاعی در انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

به گزارش شفاف، کتاب «دست دعا، چشم امید» اثر سید مهدی شجاعی در انتشارات کتاب نیستان به چاپ بیست و یکم رسید. این کتاب دریافتی از مناجات خمسه عشره امام سجاد (ع) است.

سید مهدی شجاعی زبانی لطیف و ادبیاتی ویژه را برای ترجمه مناجات خمس عشره انتخاب کرده است. در این کتاب «مناجات الشاکرین» اینگونه آغاز می‌شود: «خدایا! تشنگی عمیق من و باران مداوم و بی حد و حصر تو، مرا از اقامت در زیر خیمه شکرت بازداشته است. خدایا! دست یاری هر لحظه تو در نشیب و فراز صخره‌های صعب زندگی، مرا از اندیشه پرتگاه‌های ناسپاسی واگذاشته است»

نویسنده مناجات های خمسه عشره را در کتابش با عنوان «دست دعا؛ چشم امید» چنین تعبیرمی کند:

«مناجات خمس عشره که که از وجود قدسی حضرت سجاد (ع) تراوش کرده از لطافت و حلاوتی خاص و منحصربه فرد برخوردار است. امتیاز خاص و منحصربه فرد مناجان پانزده گانه – خمس عشر – این است که هر انسانی با ویژگی‌های روحی و روانی خودش و همه انسان‌ها در شرایط روحی و روانی مختلف‌شان، می توانند مناجات مورد نیاز خود را در این مجموعه پیدا کنند. به عبارتی میتوان گفت حالات مختلف انسان‌های مختلف از پانزده موقعیت کلی تجاوز نمیکند که مناجات خمس عشره برای یکایک این شرایط و حالات، نسخه‌ای جدا و مستقل تدارک دیده است. بر اساس اسن مقدمات به این نوید و امید میتوان رسید که انسان با در دست داشتن مناجات خمس عشره در همه حالات حرف برای گفتن با خدا دارد.»

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: