کد خبر: ۵۱۷۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

اتحادیه جهانی علمای مسلمان با صدور بیانیه‌ای بر لزوم تحریم همه جانبه رژیم صهیونیستی به ویژه تحریم اقتصادی این رژیم تا زمان خروج از تمامی سرزمین‌هایی که اشغال کرده است، فتوا داد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه که با امضای احمد الریسونی، رئیس این اتحادیه و محی الدین القره داغی، دبیرکل آن در صفحه رسمی اتحادیه در فیس‌بوک منتشر شده، آمده است: فتوای ما درخصوص رژیم اشغالگر، کالاها و محصولات آن است، زیرا این رژیم سرزمین ما را اشغال کرده و به برادران، سرزمین‌ها و خانه‌های آنها در فلسطین و جولان سوریه حمله و آنها را تحت سلطه خود درآورده است و مسجد الاقصی را اشغال کرده است.

در این بیانیه آمده است که بازداشتن تجاوز، اخراج متجاوزان از سرزمین‌های اشغالی و مقاومت در برابر آنها با تمام روش‌های قانونی فریضه‌ای شرعی و ضرورت انسانی است و مقاومت در برابر آنها با همه ابزارهای قانونی امری فطری و غریزه‌ای است که قوانین بین‌المللی، قطعنامه‌های سازمان ملل و قانون اساسی کشورها بر آن تصریح دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است که قوانین بین‌المللی بر این امر تصریح دارند که اشغال موقتی است و مصادره یا تخریب اموال شهروندان مجاز نیست. ده‌ها قطعنامه بین‌المللی بر حق مقاومت و مقابله با دشمن و آزادسازی سرزمین‌های اشغالی دلالت دارند. بنابراین هر کسی که تولیدات اشغالگران غاصب را می‌خرد یا برای آن بازاریابی می‌کند گناهکار بوده و در این جنایت شریک است.

بیانیه مذکور تصریح دارد که ادله قانونی و اهداف مشروع بر لزوم تحریم اقتصادی تمامی کالاها، خدمات و فناوری حکم می‌کنند، از این رو، فروش یا واردات یا مصرف یا تبلیغ و بازاریابی برای آنها جایز نیست‌ و از طرفی تمامی این محصولات مادامی که در سرزمین، مزارع، منازل و آب غصبی و توسط دولت اشغالگر و شهرک نشینان اشغالگر تولید شده باشد، غصبی محسوب می‌شود. بنابراین مطابق با شرع، کسانی که در خرید و فروش این محصولات شرکت دارند در جنایت‌های اشغالگر و خوردن مال غصبی و در گناه سهیم هستند. به همین دلیل بر همه مسلمانان واجب است تا زمانی که اشغالگر از تمام سرزمین‌های اشغالی به ویژه قبله اول مسلمین و قدس شریف دست بکشد، به تحریم این رژیم ادامه دهند.

طی ماه‌های اخیر سودان، امارات، بحرین و مراکش روابط خود را با رژیم صهیونیستی رسمی کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: