کد خبر: ۵۱۷۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶

هزاران عراقی امروز (یکشنبه) مراسم بزرگداشت اولین سالروز ترور شهید سردار قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را در بغداد برگزار کردند.

به گزارش شفاف، در دو گزارش شبکه الجزیره انگلیسی و خبرگزاری فرانسه آمده است: هزاران عراقی به راهپیمایی در مسیر منتهی به فرودگاه بغداد که محل شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس، معاون رئیس حشد شعبی عراق بود، پیوستند. تجمع‌کنندگان پوسترهایی را از سلیمانی و المهندس در دو طرف اتوبان نصب کردند. چادرهایی نیز برپا شده بود که به شرکت‌کنندگان آب و غذا می‌داد. 

در این دو گزارش آمده است که مکان حادثه بیشتر شبیه زیارتگاه شده است که با ریسمان‌های قرمز احاطه شده و در وسط عکس سلیمانی و المهندس قرار داده شده است. عراقی‌ها شمع‌هایی را در آنجا روشن کرده‌اند و هنوز آثار ترکش‌های به جامانده از حمله بر روی آسفالت و دیوارهای آن منطقه دیده می‌شود.

خبرنگار الجزیره در بغداد گزارش داد که قرار است بغداد امروز شاهد تجمعات و تظاهرات بیشتری باشد و درخواست معترضان از دولت فشار بر آمریکایی‌ها برای خارج کردن نیروهایشان است.

به گفته دنی بوستیل، معاون مدیر مرکز پژوهش‌های بین‌المللی و منطقه در دانشگاه نورث وسترن، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که تنها کمتر از یک ماه دیگر در کاخ سفید است، در معرض فشارهایی از سوی هم‌پیمانانش در خاورمیانه مثل عربستان و اسرائیل برای اتخاذ اقدامی علیه ایران قرار گرفته است.

وی گفت: ترامپ مثل یک حیوان زخمی است که در سناریوی پایان بازی گیر افتاده است و بعید نیست که رفتاری بسیار عجیب از خود نشان دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: