کد خبر: ۵۱۷۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان درباره اقداماتی تحریک آمیز از سوی رژیم صهیونیستی در منطقه واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف به نقل از شبکه راشا تودی، یووال استاینیتز وزیر انرژی رژیم صهیونیستی و از نزدیکان نخست وزیر این رژیم، روز یکشنبه در واکنش به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر تلاش برای تحریک ترامپ برای به راه انداختن جنگ در خاورمیانه گفت این رژیم صهیونیستی است که باید آماده حملات احتمالی از سوی ایران باشد.


وزیر انرژی این رژیم درباره اظهارات ظریف گفت: این نشانه هشدار دهنده ای مبنی بر این است که ایران در حال متمرکز کردن هدفش بر روی اسرائیل است، به دنبال بهانههایی برای هجوم آوردن به اسرائیل است و بنابراین باید در وضعیتی با بالاترین سطح هشدار دستمان روی ماشه باشد.


بر اساس این گزارش، اظهارات این مقام صهیونیست در پی این مطرح می شود که ظریف روز گذشته در صفحه توییترش نوشت: اطلاعات تازه از عراق حاکی از آن است که عوامل آتش‌افروز اسراییل در حال توطئه‌چینی برای حمله به آمریکایی‌ها هستند، تا ترامپ در حال رفتن را به بهانه‌ای ساختگی به جنگ بکشانند. 

او خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا نوشت: ترامپ، مراقب تله باش. هرگونه آتش‌بازی، پاسخ متقابل جدی همراه خواهد داشت، به خصوص علیه همان دوستان صمیمی‌ات. 

ظریف پیشتر هم به آمریکا درباره هرگونه ماجراجویی هشدار داده بود. او روز پنجشنبه هم در توییتی گفته بود: اطلاعات به دست آمده از عراق نشانگر دسیسه ای برای جور کردن بهانه ی جنگ است. ایران به دنبال جنگ نیست اما آشکارا و مستقیما از مردمش، امنیتش و منافع حیاتی اش دفاع خواهد کرد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: