کد خبر: ۵۱۷۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا از طرح سناتورها برای به چالش کشیدن پیروزی جو بایدن در انتخابات استقبال کرده است. پنس ریاست جلسه تایید نتیجه انتخابات را بر عهده خواهد داشت.

                          آخرین تلاش برای حفظ ترامپ در قدرت

به گزارش شفاف، یک گروه یازده نفره از نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده آمریکا با صدور گواهی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر مخالفت خواهند کرد. مایک پنس معاون ترامپ از این اقدام حمایت کرده است.

این یازده نماینده مجلس سنای آمریکا به رهبری سناتور تد کروز سناتور ایالت تگزاس روز شنبه با صدور بیانیه‌ای خواستار «تشکیل فوری یک کمیسیون انتخاباتی تام‌الاختیار برای تحقیق درباره تخلفات» احتمالی در جریان رای‌گیری اخیر در ایالات متحده شدند. آن‌ها می‌گویند تخلفات انتخاباتی این دوره، در تاریخ ایالات متحده بی‌سابقه بوده است.

پیش از صدور این بیانیه، تنها جاش هالی، سناتور جمهوریخواه میسوری گفته بود که پیروزی جو بایدن در انتخابات را به چالش خواهد کشید.

مجلس سنای ایالات متحده روز چهارشنبه، ششم ژانویه، درباره صحت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تصمیم خواهد گرفت.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا از طرح سناتورها برای به چالش کشیدن پیروزی جو بایدن در انتخابات استقبال کرده است.مایک پنس ریاست جلسه تایید نتیجه انتخابات را بر عهده خواهد داشت.

اقدام یازده سناتور جمهوریخواه هوادار دونالد ترامپ، احتمالا آخرین تلاش «قانونی» برای جلوگیری از جابه‌جایی قدرت در کاخ سفید خواهد بود. با این حال به نظر می‌رسد این تلاش، با رای اکثریت جمهوریخواهان به همراه تمام نمایندگان دموکرات،‌ به نتیجه نرسد.

کالج الکترال ایالات متحده روز ۱۴ دسامبر،‌ پیروزی جو بایدن بر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را با ۳۰۶ رای در برایر ۲۳۲ رای تایید کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده به همراه هواداران نه‌چندان پرشمار خود در حزب جمهوریخواه بدون ارائه سند و مدرکی مدعی وقوع تقلب گسترده در انتخابات سوم نوامبر شده و می‌گویند حاضر به پذیرش نتیجه آن نیستند. دادگاه‌های محلی تمام درخواست‌های کارزار انتخاباتی ترامپ برای ابطال نتایج انتخابات در چند ایالت کلیدی را رد کرده اند.

دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ بیستم ژانویه به پایان می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: