کد خبر: ۵۱۷۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

در حمله تروریستی روز گذشته به یک منطقه مرزی در نیجر دست کم ۱۰۰ غیرنظامی کشته و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

                          قربانیان حمله تروریستی در مرز نیجر به ۱۰۰ نفر رسید

به گزارش شفاف، در حمله روز شنبه افراد مسلح به روستا‌های غرب نیجر و هم مرز با مالی، دست کم ۱۰۰ غیرنظامی کشته و چند نفر دیگر نیز مجروح شدند.

بر اساس اعلام «آلمو حسانه» از شهرداران یکی از شهر‌های منطقه، تروریست‌ها با حدود یکصد موتور سیکلت به منطقه رسیده و اقدام به تیراندازی به سوی مردم کردند.

این حمله در روز اعلام نتایج مقدماتی دور نخست نتایج انتخابات در نیجر روی داد که طی آن «محمد بازوم» وزیر خارجه سابق نیجر پیشتاز انتخابات بوده است.

جمهوری نیجر، روز گذشته انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرد. گروه تروریستی «بوکو حرام» چهار شهر در منطقه «دیفا» در مرز با نیجریه را تهدید کرده بود که از مشارکت در انتخابات خودداری کنند. زمانی که مقامات با صندوق‌های رای به منطقه رسیدند، ساکنان از آنان خواستند تا منطقه را ترک کرده و آن‌ها را با مشکل مواجه نکنند.

گزارش‌های روز گذشته حاکی از آن بود که تعداد قربانیان حمله افراد مسلح به مردم در منطقه مرزی نیجر ۵۶ کشته و دست کم ۲۰ مجروح بوده است.

نیجر طی ماه‌های اخیر درگیر جنگ با گروه تروریستی بوکوحرام بوده است. روز ۱۲ دسامبر گذشته این گروه تروریستی با حمله به شهر «تومور» دست کم ۲۸ نفر را به خاک و خون کشاند و صد‌ها نفر را نیز مجروح کردند.

سازمان ملل با هشدار درباره افزایش خشونت‌ها در منطقه حضور گروه تروریستی بوکوحرام اعلام کرد: «در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۰، بیش از ۴۵۰ کشتار، آدم ربایی، تجاوز و خشونت و دیگر حادثه‌های جدی گزارش شده است.»

بوکوحرام، در سال ۲۰۰۹ یک شورش و جنگ خونین را در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و بتدریج دامنه حملات خود را به کشور‌های همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد. این گروه تروریستی همچنین در سال ۲۰۱۵ ارتباط و بیعت خود را با داعش اعلام کرد.

بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان‌دوستانه سازمان ملل، در نتیجه فعالیت‌های تروریستی یک دهه اخیر بوکوحرام در نیجریه، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر کشته و نزدیک به ۳ میلیون شخص بی‌خانمان شده‌اند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: