کد خبر: ۵۱۷۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اشاره به انجام آزمایش واکسن کرونا از سوی ایران، به همکاری تهران و مسکو در این زمینه اشاره کرد.

                          تهران و مسکو در زمینه کرونا همکاری می‌کنند

به گزارش شفاف، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در مصاحبه با روزنامه روسی «ایزوستیا» که روز یکشنبه منتشر شد، گفت که روسیه در حال مهیا شدن برگزاری یک نشست در زمینه همکاری در تولید واکسن ضد ویروس کرونا است.

به نوشته خبرگزاری «ترند نیوز» به نقل از خبرگزاری «تاس» «کاظم جلالی» سفیر ایران در این زمینه گفت: «در مکالمات تلفنی اخیر بین روسای جمهوری ایران و روسیه بر علاقه ایران برای همکاری با روسیه در زمینه تولید واکسن ویروس کرونا و تبادل تجربه تاکید شد. در حال حاضر اسناد روسی در مورد واکسن‌ها در حال بررسی است و تصمیم گرفته شد که به زودی یک نشست در این زمینه برگزار شود.»

سفیر ایران در روسیه گفت: «اگرچه ایران آغاز مرحله اول آزمایش اولین واکسن ایرانی کرونا بر روی انسان را اعلام کرده، با این حال هنوز سرگرم بررسی همه واکسن‌های تولید شده از جمله واکسن کرونای ساخت روسیه است.»

رئیس «انستیتو پاستور ایران» به تازگی از انجام مرحله دو کارآزمایی واکسن کرونای این مجموعه خبر داد و گفت، با بررسی مزایا و معایب واکسن فایزر، خرید آن عاقلانه نیست.

روسیه نیز چندی قبل از شروع رسمی آزمایش واکسن کرونا بر روی شهروندان خود خبر داد. واکسن ضد کرونای ساخت روسیه «اسپوتنیک وی» نام دارد و شرکت واکسن سازی روسیه در توییتی اعلام کرد که واکسن اسپوتنیک بسیار ارزانتر از واکسن‌های آمریکایی ضد کرونای «فایزر» و «مدرنا» خواهد بود. در این توییت آمده است که واکسن‌های ساخت شرکت‌های فایزر و مدرنا هرکدام به ترتیب ۳۹ و ۵۰ دلار در (مقیاس ۲ دوز برای هر انسان) خواهند بود در حالیکه بهای واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه بسیار ارزانتر از این دو نوع است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: