کد خبر: ۵۱۷۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

عضو کارگروه ویژه کرونا کاخ سفید با اعلام کمبود تخت بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های آمریکا هشدار داد که وضعیت کرونایی این کشور در هفته‌های آینده بدتر خواهد شد.

                          وضعیت کرونایی آمریکا در هفته‌های آینده بدتر خواهد شد

به گزارش شفاف، «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در گفت‌وگو با شبکه ان بی سی نیوز تصریح کرد: موج شیوع ویروس کرونا ناشی از تعطیلات کریسمس هنوز کاملاً احساس نشده است و احتمالا یکی دو هفته آینده شاهد افزایش بستری شدن مبتلایان در بیمارستان ها و هم مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ خواهیم بود.

فائوچی هشدار داد: نگرانی من این است که ممکن است طی چند هفته آینده وضعیت کرونا در کشور بدتر شود زیرا همانطور که قبلا پیش بینی شده بود با ورود به فصل تعطیلات مردم سفر قابل توجهی را انجام داده‌اند.

هشدار عضو کارگروه ویژه کرونا کاخ سفید در مورد گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی مطرح می‌شود که شبکه سی ان ان یکشنبه شب در گزارشی به وضعیت آشفته و بحرانی کرونا در آمریکا پرداخت.

سی ان ان یکشنبه شب گزارش داد، تمام بیمارستان های سراسر آمریکا هم اکنون درگیر بیماران کرونایی هستند و این روزها شمار بیماران کرونا به طور بی سابقه ای در این کشور افزایش یافته است.

براساس این گزارش، تنها در روز شنبه بیش از ۱۲۳ هزار و ۶۳۹ نفر در سراسر آمریکا به علت بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان ها بستری شده‌اند.

براساس گزارش مرکز ردیابی کووید ۱۹، درحال حاضر ۳۲ روز است که افراد کرونایی بستری شده در بیمارستان های آمریکا بیش از یکصد هزار نفر است.

بالارفتن شمار مبتلایان و گسترش ویروس کرونا در آمریکا بدون شک با برگزاری مراسم ها و تعطیلات گذشته مانند مراسم شکرگزاری و شب های کریسمس ارتباط خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز تا روز شنبه بیش از ۲۰.۴ میلیون نفر در ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده و حداقل ۳۵۰ هزار و ۱۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: