کد خبر: ۵۱۷۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه موفقیت با همدلی و هم افزایی ظرفیت ها به دست می آید، گفت: نباید در جامعه نسبت به بیماری عادی انگاری پیش آید و تا ریشه کن شدن بیماری محدودیت ها ادامه خواهد یافت.

به گزارش شفاف حسین ذوالفقاری در نشست امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور ایرج حریرچی - معاون کل وزارت بهداشت، علیرضا رئیسی - معاون بهداشتی وزارت بهداشت، استاندار تهران و نمایندگان دستگاههای ذی ربط در وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه موفقیت‌هایی در امر مبارزه با کرونا طی ماه‌های اخیر با همدلی و هماهنگی دستگاههای اجرایی ذی ربط و البته همکاری و همراهی مردم بدست آمده است، تصریح کرد: باید از فرصت امروز برای مدیریت موثرتر بیماری کووید ۱۹ نهایت استفاده را داشته باشیم و اجازه ندهیم بر اثر اهمال کاری بیماری دوباره در کشور اوج گیرد.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشیم که امروز با همکاری مردم از روزانه ۴۰۰ فوتی و بالای ۱۰ هزار بستری به رقمی در حدود ۱۰۰ فوتی و بستری بسیار پایین رسیدیم و این موفقیت را باید تا مهار و ریشه کن شدن کامل بیماری استمرار دهیم.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به وضعیت شهرهای کشور به لحاظ قرمز، زرد و نارنجی هم گفت: خوشبختانه امروز شهرهای نارنجی هم در حال تبدیل شدن به شهرهای زرد  هستند و در صورت رعایت کامل طرح جامع هوشمند به زودی شاهد تغییر وضعیت شهرها خواهیم بود.

وی در این خصوص اظهارکرد: طبق آخرین آمارها ۴۰۱ شهر کشور در وضعیت زرد و ۴۳ شهر هم در شرایط نارنجی قرار دارد که سیاست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تبدیل شهرهای نارنجی به زرد و زرد  به سفید است.

ذوالفقاری تصریح کرد: تجربه به ما نشان داده که موفقیت با همدلی و هم افزایی ظرفیت ها بدست می آید و مهم تر از همه اینکه نباید در جامعه عادی انگاری پیش آید. یکی از نگرانی ها امروز همین حس عادی انگاری است و اینکه با کاهش محدودیت دوباره بیماری شیوع یابد.

معاون امنیتی وزیر کشورتاکیدکرد: باید رویکردی تعادلی در پیش گرفته شود و همان طور که از اسم طرح مشخص است که جنبه هوشمند دارد باید متناسب با واقعیت ها و ظرفیت های کشور، طرح به روز رسانی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،رئیس کمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید تا همه گیر شدن واکسن محدودیت ها به شکل هوشمند در کشور ادامه یابد؛ گفت: امروز مساله تهیه واکسن به اولویت برنامه ستاد ملی مقابله با کرونا تبدیل شده است و البته باید با به کارگیری مکانیسم های هوشمند محدودیت ها این امکان را فراهم سازیم که تا قبل از رسیدن واکسن، بیماری در کشوربه مرحله مهار برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: