کد خبر: ۵۱۷۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرایی شدن طرح خیابان کامل در ۱۰ معبر شهر تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، «سید مناف هاشمی» با اشاره به مصوبات شورای ترافیک تهران گفت: بر اساس نتایج مطالعات صورت گرفته از سوی معاونت مطالعات و برنامه ریزی، اجرای خیابان کامل در ۱۰ معبر شهر تهران مصوب و در دستور کار قرار گرفت.
به گفته معاون شهردار تهران اجرای خیابان کامل در خیابان شهرداری منطقه ۱ حدفاصل میدان قدس تا میدان تجریش، بلوار خوردین حدفاصل میدان صنعت تا بلوار دادمان در منطقه ۲، خیابان شهید آیت حدفاصل بزرگراه رسالت تا فرجام در منطقه ۴، خیابان‌های فاطمی تا جمهوری اسلامی در محدوده مناطق ۶ و ۱۱، حدفاصل حسن آباد تا میدان حر در منطقه ۱۱، خیابان سی متری نیروی هوایی در منطقه ۱۳ حدفاصل دماوند تا پیروزی، بلوار دستواره در منطقه ۱۶، بلوار معلم در منطقه ۱۸، خیابان فداییان اسلام در منطقه ۲ و بلوار شاهد در منطقه ۲۱ در دستور کار قرار گرفت.

هاشمی هدف از اجرای طرح خیابان کامل را استفاده از راه برای همه افراد جامعه اعم از پیاده، سواره، دوچرخه سوار و... عنوان کرد و اظهار داشت: لازمه اجرای این طرح مناسب سازی و ایمن سازی پیاده رو‌ها، احداث و تجهیز مسیر دوچرخه و دسترسی آسان به سیستم کامل حمل ونقل عمومی و کارآمد است که توجه ویژه در این طرح به موضوع انسان محوری است.

وی در ادامه به اجرای پایلوت طرح موتوریار طی ماه گذشته اشاره کرد و گفت: نتایج اجرای این طرح نیز در شورای ترافیک تهران ارایه و مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد حمایت‌های لازم از این طرح در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران صورت گیرد.

هاشمی در خصوص طرح موتوریار اظهار داشت همیشه برخورد سلبی و هدایت موتورسیکلت به پارکینگ در برابر تخلف صورت گرفته از سوی موتورسیکلت سواران مطرح بوده و هست در این طرح، موتور سیکلت سوار متخلف گزینه دیگری هم دارد که با هماهنگی پلیس راهور ۲ ساعت کاور پلیس را بر تن کرده و در محلی که خودش تخلف کرده است ایستاده و موتور سیکلت سواران متخلف را به اجرای صحیح قانون و نظم در رانندگی هدایت خواهد کرد.

به گفته معاون شهردار تهران الزامات قانونی اجرای طرح موتوریار اخذ شده و مورد استقبال پلیس راهور نیز قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: