کد خبر: ۵۱۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
دموکرات‌ها پیروز قطعی یک کرسی سنا در ایالت جورجیا شدند

«رافائل وارناک» دموکرات که ۳۵ هزار رأی از رقیب جمهوری‌خواه خود در دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا پیش افتاده، اعلام پیروزی کرده است.

                          ترامپ ادعای تقلب در انتخابات سنا کرد

به گزارش شفاف، در حالیکه گزارش ها حکایت از پیروزی دموکرات ها در انتخابات سنا در ایالت جورجیا دارد، دونالد ترامپ باز هم مدعی تقلب در انتخابات شد.

با نزدیک شدن به پایان شمارش آرا در انتخابات سنا در جورجیا در آمریکا پیشبینی می‌شود یکی از دو نامزد حزب دموکرات پیروزی خود در ایالت را قطعی کرده باشد.

دموکرات‌ها برای به دست آوردن اکثریت در سنا نیاز دارند تا در هر دو کرسی به پیروزی دست یابند.

اکنون در حالی که بخش عمده آرا شمارش شده است، گمان می‌رود رافایل وارناک کشیشی که نامزد دموکرات‌هاست توانسته است کلی لافلر سناتور جمهوری‌خواه را شکست دهد.

«رافائل وارناک» دموکرات که ۳۵ هزار رأی از رقیب جمهوری‌خواه خود در دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا پیش افتاده، اعلام پیروزی کرده است.

در کرسی دوم هم که «دیوید پرود» نامزد جمهوریخواهان با اختلاف اندک از «جان اوساف» پیش بود با شمارش بیشتر آرا اندکی عقب افتاد اما شانس برنده شدن برای هر دو نامزد همچنان برابر است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه مدعی وقوع تقلب در دور دوم رقابت برای تصاحب کرسی‌های ایالت جورجیا در مجلس سنای این کشور شد.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «آن‌ها (دموکرات‌ها) در حال صحنه سازی برای "حجم بالایی از رأی‌دهندگان" علیه نامزدهای جمهوری‌خواه هستند. آیا منتظر نشسته‌اند ببینند چند رأی لازم دارند؟»

رئیس جمهور آمریکا کمتر از دو ساعت بعد در پیام دیگری نوشت: «همین حالا چهار هزار برگه رأی پُستی در فولتون کانتی پیدا شد. بفرمایید!»

این ادعای ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که رسیدن تدریجی برگه‌های رأی پُستی از مناطق مختلف ایالت جورجیا به حوزه‌های شمارش رأی امری طبیعی است.

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نیز پس از آنکه آرای رأی‌دهندگان حضوری شمرده شد، اعلام پیروزی کرد اما اندکی بعد با رسیدن آرای پستی به حوزه‌های شمارش، اکثریت آرا به سمت «جو بایدن» رقیب دموکراتش تغییر کرد و ترامپ مدعی تقلب در انتخابات شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: