کد خبر: ۵۱۷۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

محققان متوجه شدند که مهارکننده‌های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین، خطر ابتلا به بیماری شدید در بیماران مبتلا به فشار خون بالا را کاهش می‌دهد.

دستیابی دانشمندان به روشی برای کاهش مرگ و میر بیماران کروناییبه گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک، در نشریه سپکتروم با اشاره به مطالعه دانشمندان آلمانی بیان شد که برای کاهش خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به فشار خون بالا باید از مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) استفاده شود.

نویسندگان این اثر پاسخ ایمنی بیش از صد هزار سلول را تجزیه و تحلیل کردند، برای انجام این کار، آن‌ها بزاق گرفته شده از ناحیه حلق ۳۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۶ شرکت کننده در مطالعه بدون عفونت را بررسی کردند. مشخص شد که در افرادی که فشار خون بالا دارند، سلول‌های ایمنی قبل از آلوده شدن به ویروس کرونا از قبل ملتهب شده بودند و پس از عفونت، احتمالاً با یک دوره شدیدتر از بیماری پاسخ ایمنی بیش از حد داشتند.

اولف لندمسر متخصص قلب و عروق، اظهار کرد که این واکنش یک عامل تعیین کننده است که در خطر ابتلا به کووید-۱۹ شدیداً واگیردار است.

این مقاله تأکید می‌کند که می‌توان از دارو‌های ضد فشار خون برای تضعیف پاسخ ایمنی بیش از حد استفاده کرد.

در این مطالعه، دانشمندان بیماران کووید-۱۹ را با فشار خون بالا و طبیعی مقایسه کردند. در گروه اول ۹۰ نفر و در گروه دوم ۵۴ نفر بودند.

مشخص شد که با استفاده از مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، خطر زندگی تقریباً مشابه بیماران فاقد بیماری‌های قلبی عروقی است. در حالی که بدون مصرف این داروها، خطر چهار برابر شده است.

ایرینا لمان استاد اپی ژنتیک محیطی و تحقیقات ریه در کلینیک شاریتی در برلین، به طور خلاصه گفت: مهارکننده‌های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین می‌توانند خطر ابتلا به بیماری شدید را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهند.

در همان زمان، دانشمندان هشدار می‌دهند که به دلیل نمونه‌های کم هنوز نمی‌توان به طور کامل در نتایج مطالعه اطمینان داشت. حذف اثر سایر دارو‌ها بر روند بیماری ضروری است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: