کد خبر: ۵۱۷۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

معاون اول نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت اظهار کرد: همه کشورهای علاقمند به کارایی صحیح و مؤثر "سازمان منع سلاح‌های هسته‌ای" (OPWC) باید با هم علیه سیاست‌زدگی این سازمان همکاری کنند.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری تاس، "دیمیتری پولیانسکی"، گفت: سازمان منع سلاح‌های هسته‌ای شدیداً بیمار است. نام این بیماری سیاست‌زدگی است. کسانی که به روی این موضوع چشم می‌بندند، فقط شرایط آن را بدتر می‌کنند.

وی از همکاران خود در شورای امنیت سازمان ملل پرسید: چه کسی آرزوی سلامتی بیمار را دارد- دکتری که تشخیص می‌دهد و سپس یک دوره درمانی را آغاز می‌کند که اغلب با استفاده از روش‌های ناخوشایند خاص همراه است، یا کسی که خلاف واقعیت‌های عینی، ادعا می‌کند که بیمار در سلامت کامل به سر می‌برد؟ متأسفانه، سازمان منع سلاح‌های هسته‌ای ناخوش است. بگذارید با هم آن سلامت آن را برگردانیم.

پولیانسکی تأکید کرد: روسیه صرف‌نظر از اینکه چه کسی مسئول است، استفاده از سلاح‌های شیمیایی را محکوم می‌کند و به همین دلیل علاقمند است که این سازمان کارش را به درستی انجام دهد. بحران فزاینده اعتماد نسبت به سازمانی که زمانی مورد احترام‌ترین سازمان بین‌المللی بود و متأسفانه به ابزار دستکاری و آزار سیاسی بدل شده، وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: