کد خبر: ۵۱۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵

شبکه سی ان ان اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی آمریکا در حال تعیین وکلای خود برای استیضاح احتمالی است.

ترامپ درحال تعیین وکلای خود برای استیضاح احتمالی
به گزارش شفاف، شبکه سی ان ان اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی آمریکا در حال تعیین وکلای خود برای استیضاح احتمالی است.

بر اساس این گزارش، سی ان ان به نقل از منابع مطلع گزارش داد که ترامپ در فکر انتخاب دو وکیل برای دفاع از وی در جلسه احتمالی استیضاح است.

این منابع از «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ و «آلن درشوویتز» وکیل یهودی جنجالی به عنوان دو گزینه اصلی ترامپ برای دفاع از وی در جلسه استیضاح احتمالی خبر دادند.

گفته می شود که حضور جولیانی از هم اکنون به عنوان وکیل مدافع ترامپ در جلسه استیضاح تقریباً قطعی شده و بکارگیری درشوویتز هم در دست بررسی قرار دارد، این در حالی است که درشوویتز از پاسخ به سوال سی ان ان در این خصوص طفره رفت.

کاخ سفید پیش از این به تلاش کنگره برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پی هجوم روز چهارشنبه طرفدارانش به ساختمان کنگره واکنش نشان داد.

«جاد دیری» سخنگوی کاخ سفید روز جمعه گفت که استیضاح ترامپ که تنها ۱۲ روز از دوره ریاست جمهوری وی باقی مانده است تنها به افزایش از هم گسیختگی در آمریکا منجر خواهد شد.

این اظهارات سخنگوی کاخ سفید در حالی است که قانونگذاران دموکرات آمریکا در پی خشونت ها و آشوب روز چهارشنبه در کنگره در تلاش برای عزل دونالد ترامپ از قدرت هستند.

در همین حال، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی توئیتری و در توضیح چرایی استیضاح رئیس جمهوری که تنها چند روز از پایان کارش باقی مانده است، نوشت: برخی مردم سوال می کنند چرا شما رئیس‌جمهوری را که تنها چند روز دیگر در قدرت است، استیضاح و محکوم می کنید؟ پاسخ: سابقه دارد، باید روشن شود که هیچ رئیس جمهوری چه در حال حاضر و چه در آینده، نمی‌تواند شورشی علیه دولت آمریکا را رهبری کند.

گفتنی است که طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گذشته با صحبت های تحریک آمیز وی به ساختمان کنگره این کشور حمله کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: