کد خبر: ۵۱۷۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

براساس آمارهای مراکز معتبر، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا بامداد یکشنبه به ۹۰ میلیون و ۴۷۳ نفر رسیده است.

                          شمارمبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۹۰ میلیون نفر رسید

به گزارش شفاف، از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به یک میلیون و ۹۵۳ هزار و ۹۲۳ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۲۱۱ هزار و ۹ نفر مبتلا به ویروس کرونا شده و دو هزار و ۸۱۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می هد ، شمار مبتلایان کرونا در آمریکا نیز به ۲۲ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۴۲۸ نفر و مرگ و میر نیز به ۳۸۱ هزار و ۶۰ نفر رسیده است.

شمار بهبود یافتگان کرونایی آمریکا براساس آخرین آمار نیز ۱۳ میلیون و ۳۷۱ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، بعد از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر و مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا یادآور نادیده گرفتن هشدارهای بهداشتی در روزهای تعطیلات سال نو میلادی و مراسم کریسمس است.

گفته می شود به رغم هشدارهای مقامات بهداشتی برای در خانه ماندن در تعطیلات سال نو، مردم آمریکا به دید و بازدیدهای خود ادامه داده و هم اکنون نتایج آن با افزایش مرگ و میر و مبتلایان قابل مشاهده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: