کد خبر: ۵۱۷۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

وزیر امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای واهی علیه تهران، گفت که ایران نباید در هیچ سطحی غنی سازی اورانیوم داشته باشد.

                          پمپئو: باید از غنی‌سازی ایران درهر سطحی جلوگیری کرد

به گزارش شفاف، وزیر امور خارجه آمریکا با متهم کردن ایران به «باج گیری هسته ای»، به طرح مجلس شورای اسلامی برای اخراج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورت عدم لغو تحریم‌ها واکنش نشان داد.

«مایک پمپئو» با تکرار ادعاهای واهی و نخ نما علیه تهران پیرامون حمایت از تروریسم، افزود: ایران نباید اجازه غنی سازی اورانیوم در هیچ سطحی را داشته باشد.

پمپئو در ادامه ادعاهایش گفت: این تهدید ایران حتی بیشتر از نقض برجام است. ایران باید در چارچوب تعهداتش در معاهده منع تسلیحات هسته‌ای، به بازرسان آژانس اجازه دسترسی دهد.

گفتنی است که احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی روز شنبه اعلام کرد که اگر تا سوم اسفندماه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه‌های مالی، بانکی و نفت برداشته نشود، قطعاً بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را از کشور اخراج خواهیم کرد.

وی گفت: در صورت برداشته نشدن تحریم‌ها تا تاریخ ذکر شده (سوم اسفند)، جمهوری اسلامی ایران حتماً اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد، این موضوع قانون مجلس شورای اسلامی بوده و دولت موظف به اجرای آن است.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: ما یک فرصت یک ماهه به آمریکایی‌ها داده ایم و دوم بهمن ماه دولت جدید آمریکا مستقر می‌شود، آن‌ها تا سوم اسفند فرصت دارند اقدامات خود را برای رفع تحریم‌ها انجام دهند در غیر این صورت جمهوری اسلامی ایران پای منافع ملت خود خواهد ایستاد.

امیرآبادی با اشاره به اینکه هدف اصلی برجام رفع تحریم‌ها بود که این امر اتفاق نیفتاد، تاکید کرد: تا زمانی که تحریم‌ها رفع نشود هیچ دلیلی برای اجرای تعهدات خود نمی‌بینیم.

وی گفت: قطعاً اجرای تعهدات، بدون رفع تحریم‌ها به ضرر ملت ایران است و تاکنون از این موضوع ملت ایران خسارات دیده و آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نیز هیچ ضرری نکرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: