کد خبر: ۵۱۷۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

سازمان ورزش شهرداری تهران در حوزه فعالیت‌های بین المللی خود ارائه آموزش کوهپیمایی همگانی به ۸۰۰ نفر از پرسنل شهرداری را کلید زد.

به گزارش شفاف و به نقل از  روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، این آموزش با همکاری انجمن نیچر فرند ایران و سفارت اتریش در تهران صورت گرفته و گام مهمی در فعالیت‌های بین المللی ورزشی شهرداری تهران به شمار می‌رود.

"امیر محسنی" مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در آیین افتتاحیه دوره آموزشی کوهپیمایی با تاکید بر اینکه شهر تهران نیز کوهنوردان زیادی را دارد، ادامه داد: به همین منظور برای اولین بار ۸۰۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران آموزش کوهنوردی می‌بینند تا در نهایت تهرانی‌ها را به جمعیت نیچر فرند معرفی کنیم. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ منطقه از ۲۲ منطقه پایتخت درگیر آموزش کوهنوردی هستند، تصریح کرد: ارائه آموزش‌های کوهنوردی با همکاری سفارت اتریش و انجمن نیچر فرند در حوزه فعالیت‌های بین الملل سازمان ورزش صورت می‌گیرد و می‌تواند دستاوردهای خوبی را همراه داشته باشد.

خانم "باربارا گروسه" دبیر اول سفارت و رییس بخش فرهنگی سفارت اتریش در تهران نیز با حضور در افتتاحیه آموزش کوهپیمایی همگانی گفت: خوشحالم که امروز در اولین دوره کوهپیمایی و سلامت شهروندی حضور دارم. من ۲ ماه است که به ایران آمده ام و در این مدت شاهد ثروت عظیمی شهر تهران در حوزه کوه‌ها و منابع طبیعی بودم. 

رییس بخش فرهنگی سفارت اتریش در تهران با اشاره به علاقه مردم ایران به ورزش کوهنوردی افزود: خوشحالم که تجربیات دو کشور در زمینه ورزش کوهنوردی با اولین دوره شهرداری تهران به اشتراک گذاشته می‌شود. 

وی با بیان اینکه در اتریش شاهد همکاری خوبی  بین اتریش و نهادهای مردمی و شهرداری این کشور  هستیم، گفت:‌ خوشحالم که در ایران و تهران همکاری خوبی با بخش شهرداری وجود دارد.

"حسین مقدم" دبیر فدراسیون کوهنوردی نیز با اشاره به آموزش کوهپیمایی همگانی گفت: مجموعه نیچر فرند بسیار بزرگ است. این مجموعه می تواند با سازمان ورزش شهرداری تهران فعالیت خوبی را آغاز کند. 

وی با ابراز امیدواری از اینکه با آموزش افراد در این کلاس ها دیگر شاهد حوادث کوهنوردی همچون ۵ دی نخواهیم بود، تصریح کرد: پس از این دوره ها شاهد خواهیم بود که این افراد در مجموعه‌ها حضور پیدا می کنند و به مدارج بالاتری در ورزش کوهنوردی خواهند رسید. 

"زهیر صباغ پور" معاون امور بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز با بیان اینکه حوزه دیپلماسی ورزشی می تواند حوزه دیپلماسی کشور را پوشش دهد، گفت: ظرفیت‌های سطح شهرتهران به خصوص در حوزه ورزش در دنیا بی نظیر است. به همین منظور در ابتدا باید نیازسنجی کنیم تا بتوانیم در حوزه ورزش کارهای بزرگی را انجام دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: