کد خبر: ۵۱۷۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
در وبینار "اندیشه سیاسی شهید نمر" تاکید شد؛

مرکز امت واحده با همکاری بنیاد بین المللی عاشورا و ستاد بزرگداشت شهید النمر در بحرین به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت شیخ نمر باقر النمر و به منظور بزرگداشت شهدای مقاومت اسلامی میزگرد مجازی تحت عنوان "اندیشه سیاسی شهید نمر" برگزار کردند.

به گزارش شفاف، در این میزگرد مجازی که نخبگان از علماء و اندیشمندان و شخصیت های سیاسی و مطبوعاتی از لبنان، بحرین، ایران و عراق شرکت کردند.
سید فادی السید، رییس مرکز امت واحده در سخنان خود درباره مفهوم فریادرسی شهید نمر در بیداری امت و افشای جنایات مستکبران و دعوت مردم برای تحقق آزادی و عزت و کرامت گفت: شهید نمر شجاعانه و بدون هراس از حکم اعدام رژیم دیکتاتوری آل سعود توانست ماهیت آنان را افشاء نماید و این رژیم سفاک وی را مظلومانه سر بریده و جسد پاک او را تاکنون تحویل بازماندگان نداده اند زیرا این رژیم از جسد وی نیز هراس داشته اند.

وی افزود: رژیم آل سعود یک نظام دیکتاتور، مستبد، کینه توز است که طرحهای صهیونیستی- آمریکایی را در منطقه به اجرا در می آورد.

سید فادی السید از مقامات سعودی خواست تا هر چه زودتر جسد پاک این شهید را تحویل دهد زیرا به گروگان گرفتن پیکر ایشان بر خلاف حقوق انسان و قوانین بین المللی است.

همچنین، شیخ ماهر الحمود رئیس اتحادیه علمای مقاومت به نقش علماء در رویارویی با ظلم اشاره و بر ضرورت استقلال از یوغ سلاطین ظلم تاکید کرد و گفت: جنایات وحشیانه ای که رژیم آل سعود علیه شهید نمر و دیگر مخالفان داشته و اقدامات تجاوزگرایانه وهابیت علیه دین اسلام محکوم است و هیچ ارتباطی با اهل سنت و جماعت ندارد و آنان از این اقدامات تبری می جویند زیرا این فرقه وهابیت طرحهای صهیونیستی و آمریکایی را به اجرا در می آورد و همواره کرامت انسانی را پایمال کرده زیرا آنان خادمان صهیونیست هستند.

در ادامه این وبینار، دکتر راشد الراشد، رئیس مرکز بزرگداشت میراث شهید النمر در بحرین در سخنان خود درباره ویژگی های فکری، سیاسی و دینی و نیز اندیشه های اصلاح گرایانه شهید نمر سخن گفته و تاکید کرد: این شهید سمبل آزادگی، مقاومت و شهادت برای تمامی گروههای معارض در سراسر جهان بود.

این فعال سیاسی بحرین تاکید کرد: اقدامات شنیع رژیم آل سعود نشان داد که رژیم از این شهید هراس شدید داشت زیرا توانست عرش طاغوتیان را به لرزه درآورد و به همین دلیل صدای وی را خاموش کردند ولی به طور قطع نمی توانند راه جهاد او را قطع کنند.

 در ادامه این نشست شیخ محمد الزعبی، عضو شورای مرکزی مجمع علمای مسلمین در لبنان به دفاعیه به نام "دفاعیه کرامت" شهید نمر اشاره کرد و گفت: این شهید با این دفاعیه، ظلم و ظالمان رژیم سفاک و قاتل را رسوا نمود و نفاق سازمانهای بین المللی را نیز افشا نمود و تاکید کرد که اگر این سازمانها به شعارهای خود در دفاع از حقوق بشر راستگو بودند لذا او را باید قهرمان و سمبل آزادی و کرامت انسانی دانست زیرا اعلام کرد که این تظلم نامه همه قاتلان وی را رسوا خواهد ساخت زیرا آنان رژیم خود را به سرکوب و برانگیختن فتنه های مذهبی استوار کرده اند.

شیخ الزعبی در پایان اعلام کرد که شهید نمر شهید یک مذهب معین نیست بلکه شهید اسلام است زیرا هر آزاده ای در جهان شهادت او را گرامی می دارد.

شیخ توفیق علویه، نویسنده و پژوهشگر از لبنان درباره شهادت امام حسین(ع) مطالبی را مطرح و مقایسه ای بین ایشان و حضرت یحیی انجام داد و گفت: مشترکات زیادی میان این دو پیامبر الهی وجود دارد.

شیخ رسول باقری، پژوهشگر ایرانی نیز  فرازهایی از پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت شیخ نمر را قرائت کرد و درباره ویژگی های این شهید سخن به میان آورد.

 لیندا طبوش از لبنان درباره مفاد حقوق بشر و موضوع نقض آن از سوی حکام مستبد و جنایتکار مطالبی ارائه نمود و اقدامات سرکوب گرایانه رژیم آل سعود را مخالف همه قوانین و عهدنامه های حقوق بشری دانست و خواستار افشا و محکومیت جنایات این رژیم در دادگاهها و محافل حقوقی بین المللی گردید.

 فاتن الربیعی از عراق درباره نحوه ارسال و تبیین پیام شهید شیخ نمر به جوانان مطالبی را بیان کرد و بر ضرورت الگو گرفتن جوانان از شهیدان راه حق و آزادی شد تا آنان ارزش جهاد و مقاومت را بدانند.

در پایان مدیر مرکز امت واحده بر ضرورت بهره گیری از راه و رسم شهدای مقاومت به منظور بیداری و دفاع از حق و کرامت انسانی تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: