کد خبر: ۵۱۷۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بحث و بررسی پیرامون لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت افغانستان در خصوص ارتباط بین المللی راه آهن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

                          بررسی ارتباط راه آهن ایران و افغانستان در کمیسیون عمران

به گزارش شفاف، سید البرز حسینی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون لایحه موافقت‌نامه بین جمهوری اسلامی ایران و دولت افغانستان در خصوص ارتباط بین المللی راه آهن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت ماده واحده آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس این لایحه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری افغانستان به دلیل وجود روابط دوستانه و حسن همجواری از حیث خطوط ارتباطی بین المللی نیز به تفاهم رسیدند تا در حوزه تبادل کالایی و مسافر از ظرفیت‌های هر دو کشور استفاده شود. این توافقنامه شرایطی را ایجاد خواهد کرد که دو کشور از ظرفیت باری و مسافری یک‌دیگر در حوزه حمل‌ونقل بین المللی نیز استفاده بهینه را ببرند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس تصریح کرد: در ادامه جلسه نیز لایحه مشارکت عمومی_خصوصی که بررسی آن از چندی پیش در کمیسیون آغاز شده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. یکی از اهداف این لایحه ساماندهی و ایجاد بستر مناسب برای استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوص در بحث اجرای پروژه‌های عمرانی است. بررسی این لایحه در کمیسیون ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: