کد خبر: ۵۱۷۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که این نهاد قانونگذاری پیش از ارائه طرح استیضاح رئیس جمهور به صحن مجلس، قطعنامه برکناری این مقام اجرایی کشور را به رأی می گذارد.

                          مجلس نمایندگان آمریکا برکناری ترامپ را به رأی می‌گذارد

به گزارش شفاف از رویترز، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه یکشنبه به وقت محلی در نامه ای خطاب به قانونگذاران نوشت که در هفته جاری، اعضای این مجلس نخست قطعنامه ای را به رأی می گذارند که در آن از «مایک پنس» معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه می خواهد تا «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را پیش از ارائه طرح استیضاح از سمت خود برکنار کنند.

پلوسی در بخش دیگری از این نامه نوشت که مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز دوشنبه یا سه شنبه قطعنامه مزبور را به رأی بگذارد. در صورت عدم تصویب این قطعنامه، روز سه شنبه رأدی گیری نهایی (استیضاح) انجام خواهد شد.

در این قطعنامه از مایک پنس خواسته می شود تا به اصلاحیه ۲۵ اُم قانون اساسی آمریکا استناد کند؛ اصلاحیه ای که به مایک پنس و اعضای کابینه ترامپ امکان می دهد تا در صورت
[تشخیص] عدم توانایی رئیس جمهور برای انجام وظایف رسمی خود، وی را از این سمت برکنار کنند.

پلوسی در ادامه این نامه می افزاید که پس از طی شدن این پروسه، مجلس نمایندگان «به ارائه طرح استیضاح به صحن مجلس نمایندگان اقدام خواهد کرد».

گفتنی است که تا شامگاه یکشنبه به وقت محلی، ۲۱۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا- حدود اکثریت اعضا- از طرح استیضاح ترامپ پشتیبانی کرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: