کد خبر: ۵۱۷۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

سه تن از مقام‌های آگاه در دولت ایالات متحده از قصد این کشور برای گنجاندن نام «جنبش انصارالله یمن» در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی خبر دادند.

                          آمریکا انصارالله یمن را در فهرست تروریستی می‌گنجاند

به گزارش شفاف از رویترز، سه تن از مقامات آگاه در دولت ایالات متحده اعلام کردند که واشنگتن قصد دارد جنبش انصارالله یمن را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین کند؛ اقدامی که به باور برخی دیپلمات‌ها و گروه‌های کمک رسانی می‌تواند گفتگوهای صلح را تهدید کرده و تلاش‌ها برای مبارزه با بزرگترین بحران انسانی در جهان- بحران یمن- را پیچیده‌تر سازد.

دو مقام آگاه نیز اعلام کردند که تصمیم مقام‌های واشنگتن برای گنجاندن نام جنبش انصارالله یمن در فهرست سازمانهای تروریستی روز دوشنبه (یازدهم ژانویه) اعلام می‌شود.

وزارت امور خارجه آمریک ا تا کنون به پرسشها درباره این موضوع پاسخی نداده است.

گفتنی است که اتخاذ این تصمیم از سوی واشنگتن هفته‌ها موضوع بحث و مجادله شدید میان اعضای دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا بوده است.

این اقدام واشنگتن در شرایطی صورت می‌گیرد که بنا بر گزارش اخیر سازمان ملل، کشور جنگ زده یمن با بزرگترین بحران بشری جهان در دهه‌های اخیر روبروست و ۸۰ درصد از مردم این کشور نیازمند دریافت کمک هستند.

مقامات بلندپایه سازمان ملل هشدار داده‌اند که میلیونها تن از شهروندان یمن با قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند و برای ارسال کمک‌ها به این مردم جنگ زده منابع مالی بیشتری موردنیاز است.

در ماه نوامبر و همزمان با تهدید ایالات متحده به گنجاندن نام جنبش انصارالله یمن در فهرست سیاه، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که یمن با «خطرِ حتمی بدترین قحطی جهان طی دهه‌های اخیر مواجه است» و از این رو، علیه هرگونه اقدام یکجانبه هشدار داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: