کد خبر: ۵۱۷۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷

هم زمان با شیوع افسارگسیخته گونه جدید ویروس کرونا و هشدار دولت انگلیس درباره احتمال تشدید محدودیت‌های کرونایی، انتشار تصویر نخست وزیر هنگام دوچرخه سواری در منطقه‌ای دورتر از محل اقامتش خبر ساز شد.

                          دوچرخه‌سواری نخست وزیر انگلیس در اوج قرنطینه

به گزارش شفاف، نشریه ایونینگ استاندارد روز دوشنبه تصویری را از بوریس جانسون منتشر کرد که در پارک المپیک واقع در شرق لندن در حال دوچرخه‌سواری است. ادعا شده که این عکس متعلق به روز گذشته (یکشنبه‌)‌است.

بر اساس مقررات بهداشتی دولت انگلیس، افراد اجازه دارند فقط یکبار در روز و آن‌هم در محدوده محل سکونت برای ورزش از منزل خارج شوند. این درحالی است که گفته پارک المپیک لندن حدود ۱۱ کیلومتر از محل سکونت جانسون فاصله دارد.

یک سخنگوی دفتر نخست وزیری ادعا کرد که جانسون بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی رفتار کرده است. با این حال «اندی اسلاوتر» یک نماینده حزب کارگر انگلیس به رفتار جانسون معترض شد و عنوان کرد: لندن یکی از بالاترین آمارهای شیوع کرونا را به خود اختصاص داده است. جانسون باید خودش یک الگو باشد.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس امروز برای توجیه اقدام نخست وزیر در کنفرانس خبری روزانه دولت افزود:‌ اگر پیاده روی طولانی می‌روید و سرانجام ۱۰ کیلومتر از خانه‌تان دور شدید اشکالی ندارد. اما باید تلاش کنید از منطقه خارج نشوید.

وی در حالی این مطلب را بیان کرد که شهردار لندن روز جمعه با اعلام وضعیت اضطراری تصریح کرد که شیوع ویروس کرونا از کنترل خارج شده است.

دولت همچنین با اعلام قرنطینه سراسری، اختیارات پلیس را به عنوان نهاد ناظر بر محدودیت‌های کرونایی افزایش داده است. این در حالیست که بر اساس گزارش رسانه‌ها پلیس پایتخت دیروز دو زن را به دلیل پیاده روی در منطقه‌ای که ۸ کیلومتر دورتر از محل سکونت آن‌ها بود ۲۰۰ پوند جریمه کرد.

پلیس هشدار داده که همان بار اول با متخلفان محدودیت‌های کرونایی برخورد جدی و جریمه نقدی خواهد کرد.

آمار ابتلا و مرگ‌و میر به لطف شیوع گونه مسری‌تر کرونا در انگلیس شتاب بی‌سابقه‌ای به خود گرفته است. تاکنون بالغ بر ۳ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۵۱۸ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۸۱ هزار و ۹۶۰ نفر زندگی خود را از دست داده‌اند.

مشاور عالی نخست وزیر انگلیس می‌گوید که شیوع کرونا ظرف چند هفته‌ آینده به اندازه خطرناکی وخیم‌ خواهد شد و سازمان ملی بهداشت توان پاسخگویی به این وضعیت را نخواهد داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: