کد خبر: ۵۱۷۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان مردم استان فارس در مجلس درباره تأمین آب شرب شهر‌های مختلف این استان گفت: لازم است طرح‌های مرتبط با آبرسانی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند هر چه زودتر نهایی شوند.

                          تاکید جهانگیری بر اجرای طرح‌های آبرسانی استان فارس

به گزارش شفاف، جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان فارس با معاون اول رییس جمهور عصر دیروز(سه شنبه ۲۳ دی‌ماه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه استان فارس را یکی از مهمترین استان‌های کشور برشمرد و گفت: استان فارس استانی پرجمعیت و پرظرفیت است و از ویژگی‌های منحصر به فرد برای توسعه برخوردار است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود بارگاه نورانی احمدبن موسی (ع) شاهچراغ در شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد: شیراز هم پایگاه مذهبی و هم پایگاه شعر، ادب و فرهنگ ایران است که آن را به یکی از مهمترین مراکز گردشگری مذهبی و فرهنگی تبدیل کرده است.

جهانگیری ادامه داد: شیراز یکی از مهمترین قطب‌های پزشکی و درمانی کشور است که در کنار سایر ظرفیت‌های این استان می‌تواند زمینه توسعه را نه تنها برای استان فارس بلکه برای کل کشور فراهم کند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه امر توسعه علاوه بر برخورداری از نیروی انسانی توانمند و دانشگاه‌های معتبر که در استان فارس موجود است، به تکمیل زیرساخت‌ها نیز نیاز دارد، تصریح کرد: تا زیرساخت‌ها فراهم نشود بستر‌های لازم برای توسعه مهیا نمی‌شود بنابراین لازم است مهمترین زیرساخت‌ها نظیر حمل و نقل و آب در استان فارس تکمیل شود.

جهانگیری با تأکید بر لزوم اتمام پروژه آزادراه شیراز - اصفهان تصریح کرد: اتصال شیراز به مرکز کشور بسیار پراهمیت است و حتماً باید تا پایان دولت به اتمام برسد که لازم است استاندار فارس در این خصوص پیگیری‌های لازم را با جدیت انجام دهد.

معاون اول رییس جمهور افزود: خوشبختانه راه آهن تا شیراز رسیده است، اما لازم است مصوبه احداث خط ریلی شیراز تا بوشهر نیز با سرعت هر چه بیشتر اجرایی شود چرا که اجرای این پروژه برای توسعه هر دو استان تعیین کننده است که لازم است هر چه زودتر از طریق تأمین مالی خارجی این پروژه اجرایی شود.

جهانگیری با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی درباره تأمین آب شرب شهر‌های مختلف این استان گفت: لازم است طرح‌های مرتبط با آبرسانی به خصوص طرح‌هایی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند هر چه زودتر نهایی شوند و دولت نیز در این خصوص کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار فارس گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش مسئولین اجرایی استان و نمایندگان مردم این است که با پرهیز از حواشی، به دنبال رسیدگی به مسایل و حل مشکلات مردم باشند.

وی با بیان اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و در استان تأثیرات مثبتی برجای گذاشته است افزود: در بخش جهش تولید نیز تعدادی از پروژه‌ها در مرحله نهایی هستند و میزان پیشرفت سند پیشران استان نیز بیش از ۷۱ درصد است و روند بیکاری در شهر‌های مختلف استان روندی کاهشی دارد.

نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به بیان مهمترین مسایل و مشکلات استان پرداختند که اتمام پروژه آزادراه شیراز - اصفهان، تکمیل راه‌های مواصلاتی، اتمام پروژه‌های آبرسانی و سد‌های استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تکمیل بیمارستان‌های شیراز، تکمیل فرودگاه شمال فارس و تأمین آب شرب از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: