کد خبر: ۵۱۷۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
عضو مجلس خبرگان رهبری:

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آیت الله مصباح یزدی دنبال قدرت و عنوان نبود، گفت: هزاران نفر توسط آیت الله مصباح یزدی پرورش پیدا کردند و تمام شاگردان ایشان مثل ستاره‌های درخشان در نظام جمهوری اسلامی می‌درخشند.

                          آیت الله مصباح یزدی دنبال قدرت و عنوان نبود
به گزارش شفاف، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت عالم گران‌قدر آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در سالن اجتماعات حوزه علمیه امام صادق(ع)، اظهار کرد: حضرت علامه آیت الله مصباح یزدی شخصیتی با ابعاد بسیار ممتاز بود و به مدت ۸ سال در درس‌های امام خمینی(ره)، آیت الله بهجت و علامه طباطبایی حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به آشنایی با آیت الله مصباح یزدی از سال ۱۳۵۳، گفت: آیت الله مصباح یزدی استاد حکمت و اخلاق بود و شخصیت ایشان در خصوص خودسازی بسیار ممتاز بود و اکثر شاگردان حضرت استاد مصباح یزدی در حال حاضر در حوزه‌های علمیه کشور و دستگاه قضایی مشغول به فعالیت هستند.

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت الله مصباح یزدی دنبال قدرت و عنوان نبود و اصلا دوست نداشت، ادامه داد: هزاران نفر توسط آیت الله مصباح یزدی پرورش پیدا کردند و تمام شاگردان ایشان مثل ستاره‌های درخشان در نظام جمهوری اسلامی می‌درخشند.

حجت الاسلام مصباحی مقدم یادآور شد: ایشان قبل از انقلاب منافقین را شناخت و در آن زمان افکار دکتر شریعتی را نقد می‌کرد و همیشه حضرت استاد مورد تیر و تهمت منافقین و دشمنان قرار می‌گرفت ولی آیت الله مصباح فقط برای احیای اسلام حرکت می‌کرد و به غیر از این موضوع اصلاً کاری انجام نمی‌داد.

وی خاطرنشان کرد: استاد مصباح یزدی از انقلاب اسلامی همیشه و همه جا دفاع می‌کردند و آثار ایشان بالای ۱۰۰ هزار کتاب در خصوص اسلام و احیای آن و شیعیان بوده است.

 پیش از ظهر دیروز مراسم گرامیداشت عالم گرانقدر آیت الله محمد تقی مصباح یزدی به همت حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان ورامین با حضور علماء، روحانیون، جمعی از مسؤولان، طلاب و آحاد مختلف مردم در سالن اجتماعات این حوزه برگزار شد.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: