کد خبر: ۵۱۷۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

معاون وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن تصمیم آمریکا در تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن و اعمال تحریم علیه رئیس سازمان حشد شعبی عراق را نشاندهنده ورشکستگی دولت ترامپ دانست.

                          انتقاد از اقدام آمریکا علیه انصارالله و حشد شعبی

به گزارش شفاف به نقل از العهد، فهمی الیوسفی معاون وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن تصمیم آمریکا در تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن و اعمال تحریم علیه رئیس سازمان حشد شعبی عراق را نشاندهنده ورشکستگی دولت ترامپ دانست و تاکید کرد که سازمان حشد شعبی عراق توطئه آمریکا برای تقسیم این کشور را خنثی کرده است.

وی درباره تصمیم دولت آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش انصار الله یمن گفت: این تصمیم، اقدامی ورشکسته و شکست خورده از جانب ترامپ است که نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

فهمی الیوسفی معاون وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن این تصمیم دولت آمریکا علیه جنبش انصار الله یمن را برای منحرف کردن افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر حمایت واشنگتن از تروریست‌ها در منطقه دانست و افزود: همه طرح‌های تروریستی خواه در یمن، عراق یا سوریه مورد حمایت آمریکا است و از این رو، این تصمیم آمریکا، بخشی از بایکوت و سرپوش گذاشتن بر اقدامات تروریستی خود آمریکا است.

این مقام یمنی به پروژه آمریکا در منطقه و موانع موجود بر سر راه اجرای آن اشاره کرد و وجود حشد شعبی در عراق و جنبش انصار الله در یمن را از موانع موجود بر سر راه این پروژه دانست و گفت که حشد شعبی توطئه آمریکا برای تقسیم عراق را خنثی کرده است.

وی بیان کرد: با این شرایط، طبیعی است که دولت آمریکا از این طرف‌ها خشمگین بوده و تلاش کند که آن‌ها را در لیست تروریسم خودخوانده خود قرار دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: