کد خبر: ۵۱۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹

در پی نگرانی از شروع موج دوم ویروس کرونا در چین که خاستگاه این ویروس است، مقامات این کشور محدودیت‌های جدید ناشی از کرونا را در مناطق نزدیک پکن وضع کردند.

به گزارش شفاف، پس از آنکه هفته قبل، نتیجه آزمایش کرونای حدود ۳۰۰ نفر مثبت شد، دو منطقه شیجیاژوانگ و شینگتای در استان هبی واقع در جنوب پایتخت چین، دستور برقراری قرنطینه خانگی به مدت هفت روز را صادر کردند. با این تصمیم، بیش از ۱۸ میلیون نفر در وضعیت قرنطینه سراسری جدیدی قرار می‌گیرند.

طبق گزارش انجمن ملی بهداشت چین، روز دوشنبه حدود ۵۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شد. روز یکشنبه این رقم بیش از ۱۰۰ مورد بود.

لانگفانگ یکی از شهرک‌های اقماری پکن، ۴.۹ میلیون ساکنان خود را در وضعیت قرنطینه خانگی قرار داده است و دستور آزمایش‌ انبوه برای جلوگیری از شیوع ویروس صادر شده است.

شیجیاژوانگ، مرکز استان هبی نیز بیش از همه دستخوش تازه‌ترین اوج‌گیری ابتلا بوده است و ۸۲ مورد ابتلا در روز یکشنبه در این منطقه گزارش داده‌ است. این سبب شد مجلس نمایندگان این استان، نشست سالانه‌اش را لغو کند. این نشست قرار بود در روز ۲۵ ژانویه برگزار شود.

هنوز منشاء این تازه‌ترین اوج‌گیری ابتلا مشخص نشده است اما طبق گزارش نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست، از دسامبر سال گذشته برگزاری مراسم عروسی، خاک‌سپاری و آیین‌های مذهبی در روستاهای اطراف شیجیاژوانگ، عامل بسیاری از موارد ابتلا بوده است. برخی از بیماران با آنکه علائم بیماری را داشتند به جای رفتن به بیمارستان‌های عمومی که در فواصل تا ۴۵ کیلومتری آنها قرار دارند، به درمانگاه‌های محلی مراجعه کردند.

مقامات درمانی چین توانستند با موفقیت موج نخست کرونا را مهار کنند و از آن پس درگیر مقابله با شیوع‌ گاه به گاه این بیماری بوده‌اند.

ارنان کوی، تحلیل‌گر موسسه گیوکال دراگونومیک، در یادداشتی تحقیقی نوشته است وجود نقاط کور در نواحی روستایی استان هبی و محدودیت امکانات آزمایش کووید، عامل اصلی شیوع کرونا در این منطقه است.

به گزارش ایندیپندنت، طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز در چین تاکنون ابتلای بیش از ۹۶ هزار و ۶۰۰ نفر به کرونا و مرگ ۴ هزار و ۷۰۰ نفر بر اثر آن تأیید شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: