کد خبر: ۵۱۸۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

جک دورسی، مدیر اجرایی شبکه توییتر ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در این پلتفورم اجتماعی را "تصمیمی درست" توصیف کرد، اما گفت چنین اقدامی "تفرقه‌انگیز" بوده و رویه‌ای را ایجاد می‌کند که برای یک اینترنت باز و آزاد جهانی "خطرناک" است.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری ان‌پی‌آر، جک دورسی در ۱۳ پیام توییتری گفت، توییت‌های ترامپ که موجب "آسیب آفلاین" شد، این شرکت را بر آن داشت تا رئیس جمهوری آمریکا را از توییتر بیرون کند.

توییتر بعد از حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا در ششم ژانویه، فعالیت او را در توییتر منع کرد. این شرکت یک الگوی رفتاری را مورد سرزنش قرار داد که به طور مکرر قوانین آنها را نقض کرده بود. فیسبوک و اسنپ‌چت هم رویه مشابهی را در پیش گرفته و حساب‌های ترامپ را مسدود کردند. یوتیوب هم دست‌کم برای یک هفته حساب کاربری ترامپ را به حالت تعلیق درآورد.

مدیر اجرایی توییتر همچنین تاکید کرد که اینترنت نباید از سوی فرد یا شرکتی کنترل شود. این اولین بار است که مدیر اجرایی توییتر علنا درباره حذف ترامپ از این پلتفورم صحبت می‌کند. او در رشته توییت‌هایش نوشت، یک جایگزین غیر متمرکز مثل ارز دیجیتال بیت کوین، بهترین گزینه برای یک اینترنت آزاد و باز است.

جک دورسی به مدل بیت کوین به عنوان نمونه‌ای اشاره کرد که "یک فناوری بنیادی اینترنت" را نشان می‌دهد که از سوی فرد یا نهادی تحت کنترل یا نفوذ نیست. او گفت: این چیزی است که اینترنت می‌خواهد باشد و به مرور زمان، بخش زیادتری از آن اینطور خواهد شد.

او نوشت: من از ممنوع کردن فعالیت ترامپ در توییتر شادی نکرده و احساس غرور نمی‌کنم. همینطور از اینکه چه شد که به اینجا رسیدیم. پس از یک هشدار آشکار درباره اینکه ما چنین اقدامی صورت خواهیم داد، این تصمیم را با اطلاعاتی که از تهدیدها علیه ایمنی فیزیکی در داخل و خارج از توییتر داشتیم، انجام دادیم. آیا این درست بود؟ توانایی شرکت‌ها برای بستن حساب کاربران با هدف اصلی و ایده‌آل اینترنت باز مطابقت ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: