کد خبر: ۵۱۸۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

سازمان عفوبین‌الملل اعلام کرد که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ فاجعه‌ای حقوق بشری بود.

                          عفو بین‌الملل: دوره ترامپ فاجعه‌ای حقوق بشری بود


به گزارش شفاف، شفقنا به نقل از النشره نوشت: «کنت روت» مدیر اجرایی سازمان عفو بین الملل وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ که در حال اتمام است، از لحاظ حقوق بشر فاجعه بار بود.

او در کنفرانسی خبری در ژنو گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل را اعلام کرد و گفت: در طول چهار سال گذشته ترامپ نسبت به مسائل حقوق بشری بی تفاوت و حتی در برخی موارد خصمانه برخورد کرده است.

روت افزود: امیدواریم انتخاب جو بایدن فرصتی حقیقی برای تغییر این تصویر باشد و از رئیس جمهور جدید می خواهیم که با سرانی که برای تقویت دفاع از حقوق بشر در جهان تلاش می کنند، همکاری کند.

سازمان عفو بین الملل اقدام دونالد ترامپ در نقض حقوق بشر در داخل آمریکا و تشویق چنین موضوعاتی در خارج از این کشور را عاملی عنوان کرد که تاثیری منفی بر اعتبار آمریکا داشته است و از دولت جدید آمریکا خواست تا تمامی ابزارهای موجود برای ایجاد اصل احترام به حقوق بشر در مرکز سیاست آمریکا تلاش کند.

این سازمان پیشتر و در زمان تظاهرات مردمی به دنبال قتل جرج فلوید در گزارشی از خشونت بیش حد و نامتناسب را علیه افرادی در۴۰ ایالت آمریکا و واشنگتن خبر داد و درباره حق زندگی، امنیت افراد، حمایت مساوی در برابر قانون و همچنین آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز ابراز نگرانی کرد و خواستار اتخاذ اقدامات سختگیرانه تر علیه نیروهای پلیس و کارمندان بلندپایه ای شد که مرتکب خشونت می شوند و بر مجازات همه آنها تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: