کد خبر: ۵۱۸۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که لغو قرارداد خرید سامانه دفاع موشکی «اس-۴۰۰» از روسیه بسیار دشوار است و امیدواریم اختلافات با آمریکا در این خصوص از طریق گفتگو حل شود.

                          ترکیه: لغو قرارداد خرید «اس-۴۰۰» بسیار دشوار است

 

به گزارش شفاف، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفت که عقب نشینی کشورش از خرید سامانه های دفاع موشکی S-400 روسی بسیار دشوار است ، اما وی امیدوار است که اختلافات با واشنگتن در این مورد با گفتگو حل شود.

آکار تأیید کرد: ترکیه در حال مذاکره با روسیه برای به دست آوردن محموله دوم سامانه های “S-400” است.

او به خبرنگاران گفت: عقب نشینی از نقطه ای که به آن رسیده ایم وضعیت بسیار دشواری است. ما از ایالات متحده می خواهیم که از زبان تهدید مانند تحریم ها خودداری کند.

وزیر دفاع ترکیه افزود: ما می خواهیم از طریق گفتگو مشکلات را حل کنیم. اگر طرف آمریکایی خواهان راه حلی باشد، می توان با فعالیت در سطح فنی به آن رسید.

ایالات متحده ماه گذشته پس از خرید سیستم “S-400” از سوی سازمان صنایع دفاعی ترکیه ، «اسماعیل دمیر» رئیس این سازمان و سه کارمند دیگر را تحریم کرد.

ترکیه می گوید که خرید سامانه پدافند هوایی روسیه یک ضرورت است زیرا این کشور قادر به خرید سیستم های دفاعی از هیچ یک از کشورهای عضو ناتو با شرایط رضایت بخش نبوده است، در حالی که ایالات متحده می گوید موشک های S-400 تهدیدی برای جنگنده های F-35 و سیستم های دفاعی ناتو است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: