کد خبر: ۵۱۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰

به دنبال برگزاری اعتراضاتی در بروکسل که به خشونت کشیده شد، پلیس بلژیک ۱۱۶ معترض را بازداشت کرد؛ اعتراضاتی که بر سر مرگ یک مرد جوان سیاه‌پوست به راه افتاد که در زمان حضور در بازداشت پلیس جان داد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس بروکسل اعلام کرد، اعتراضاتی که چهارشنبه با حدود ۵۰۰ معترض به صورت عمدتا مسالمت آمیز آغاز شد و اکثر معترضان هم نشانه‌هایی از جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" در دست داشتند، در نهایت به خشونت کشیده شد.  

پلیس اعلام کرد: گروهی از معترضان –حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تن- در محل اعتراضات باقی ماندند و موجب حوادث و تخریب‌های مختلفی شدند. در جریان این درگیری‌ها چندین افسر پلیس هم زخمی شدند.

براساس بیانیه پلیس، معترضان به پرتاب مواد آتش‌زا، روشن کردن آتش، تخریب اموال عمومی و خودروهای پلیس مبادرت کردند. آنها همچنین شیشه و درب یک ایستگاه پلیس را شکستند. در مجموع ۱۱۶ تن به ویژه ۳۰ تن که زیر سن قانونی بودند، بازداشت شدند و یک معترض و پنج پلیس از جمله یک افسر زن هم به بیمارستان رفتند.

دادستان‌های بلژیک به دنبال مرگ یک جوان سیاه‌پوست ۲۳ ساله، خواستار انتصاب یک قاضی تحقیقی برای پیگیری ماجرا شدند. براساس اعلام دفتر دادستانی، این مرد سیاه‌پوست در نهم ژانویه بعد از آنکه ظاهرا تلاش کرد از بازرسی پلیس داخل یک فروشگاه بزرگ فرار کند، بازداشت شد. او به یک ایستگاه پلیس منتقل شد و در آنجا از هوش رفت و بعد از انتقال به بیمارستان هم جان باخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: